Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő Akvaristaként tanácsot...

Kezdő Akvaristaként tanácsot szeretnék kérni! Kb.30 literes akváriumba Hím Betta vagy Aranyhal? Milyen növényekkel csigákkal stb. tartható együtt?

Figyelt kérdés
Mindenképpen szeretnék halat tartani egy kb. 30literes akváriumra gondoltam, amit igényesen berendeznék. A kérdésem az lenne, hogy milyen halat/halakat ajánlanátok bele egy kezdőnek.. (egyébként én hím Bettára vagy Aranyhalra gondoltam)de szóba jöhet bármilyen szép hal. És ha már Betta próbáltam utána olvasni alaposan, de mindenhol mást írtak és eléggé össze vagyok zavarodva.. Szóval a pontos igényeire is kíváncsi lennék (Szűrő,levegőztető,fűtés,talaj,növények, Kis rákkal vagy csigával tartható-e együtt stb..) A normális válaszokat előrre is köszönöm!:)

#kezdő akvarista #betta #aranyhal #akvárium berendezés #30l akvárium #betta vagy aranyhal
2013. aug. 13. 22:41
 1/8 bamboochatheone ***** válasza:
Aranyhalat 200 litertől lehet és 300-tól érdemes tartani. Bettának elég de neki is vannak igényei. Kell neki egy legalább 30 literes akvárium ugye, ehhez egy motoros szűrő aminek éjjel nappal(igen mindig.) mennie kell. Kell egy termosztátos fűtő amivel stabilan olyan 27-28 fokon tudod tartani a vízhőfokot. Üvegtető is kell a bettáknak mert hamar megfázhatnak. Továbbá kell növény(élő) ami segíti az akváriumi körforgást. Növényeknek kell világítás és talaj. Kis csigákkal tarthatod a bettát de a rákok(garnélák) nem igazán hozzávalók.
2013. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bamboochatheone ***** válasza:
Továbbá kell hozzá türelem és pénz. Azért ez pénzben kb 20.000 forintra rúg és kell legalább 3 hét üresjárat amíg beáll az akváriumi ökoszisztéma.
2013. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bamboochatheone ***** válasza:
Ja igen...Heti kétszeri vízcsere kb 5-5 liter alkalmanként.
2013. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

aranyhal kilőve.

[link]


egy hím betta jó ötlet.


szűrőnek vegyél pl. aquael fan 1-et. úgy rakd be, hogy fodrozza a vízfelszínt. akkor nem kell levegőztető.


fűtésnek kell egy minimum 30 wattos automata fűtő (azért sokkal nagyobb ne legyen), amit 28 fokra állítasz.


talajnak valami sötétet rakj, de olyat, ami nem színezett. pl. bazaltot, vagy lávakövet.


növények a világítástól függnek, alacsony fényigényűek az anubiasok, de rakhatsz be gömbmohát is.


ha szeretnél még bele valami kis élőlényt, én akkor az amano garnélát, vagy a zebracsigát mondanám neked. azok nem szaporodnak túl, mint a red cherry garnéla, vagy pl. az almacsiga.

2013. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. a Jávai Mohát mennyire ajánljátok?
2013. aug. 14. 07:56
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:
Viszonylag jól nő kevesebb világításnál is, szép, ha rá van kötözve valamire.
2013. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:
Ja, és én is bettára szavazok, 30 liter megfelel neki, aranyhalat inkább felejtsd el ekkora akváriumba.
2013. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 izomszörp ***** válasza:

Bettát ajánlom én is 30 literre.

De esetleg ha teheted vehetsz neki nagyobb akit is.

Nagy kedvencük növény terén, az úszó májmoha!

Szeretnek benne elbújni,és aludni.

Az én bettáim nagyon szeretik :)

2013. aug. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!