Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A profito másnál is fonálalgásít?

A profito másnál is fonálalgásít?

Figyelt kérdés
2013. aug. 20. 12:44
 1/9 Platypus ***** válasza:
Negatív. Nem mondom hogy totálisan fonálalgamentes volt az akvárium, amikor azt használtam, de CO2 nélkül ez nem is várható.
2013. aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pendulum92 ***** válasza:
Ott más lesz a gond, a profitoban csak mikroelem van.
2013. aug. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Túl sok vas okozhat fonálalgásodást. Nem vagyok biztos benne de nálam sztem a túl sok vas miatt jelenik meg. Egyébként amikor nem használom a szert akkor nincs fonál alga.

Azon gondolkozom, hogy csak a vasat lehet-e csökkenteni valahogy.

2013. aug. 21. 11:59
 4/9 Pendulum92 ***** válasza:
Lehet, hogy sok van a csapvízbe is.
2013. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
Ez csak egy legenda, aminek elég alaposan utánajártak nálunk okosabb emberkék, és nem tudták igazolni. Az EI szerinti tápozásnál meglehetősen sok vasat adagolnak például, mégis az egyik legsikeresebb módszer az algamentességre. Sokkal előbb találod meg a baj forrását a világításban vagy esetleg makroelemhiányban. A tápanyaghiány előbb lesz oka az algásodásnak, mint bármelyiknek a többlete, kivéve persze ha extrém mennyiségekről beszélünk.
2013. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pendulum92: A csapvíz vas tartalma átlagban 0,106 mg/l


[ [link] ]


Platypus: Rengeteg különböző oldalon írtak erről a jelenségről. Lehet, hogy tényleg van benne valami, vagy sokan koppincsilják az infokat. :D


A világítással nincs gond, 2x18w daylight, néhány hónaposak.


Régóta nem használtam profitot egészen múlthétig, nem is volt fonálalga, viszont most megjelent. Tehát valószínűleg a táp okozta. Lehetséges, hogy makrohiányról van szó(ahogy írtad is), mert viszonylag túl sok mikro került a vízbe(itt részben vagy egészben a vas miatt is).


(((Ugyanis ha vmit növelünk [pl fény vagy mikro], akkor a szükséges lesz, hogy a többi faktort is növeljük a növény nagyobb igényei miatt)))



Egyébként előírás szerint adagoltam, de lehet hogy az én kiszerelésem töményebb.

2013. aug. 22. 13:30
 7/9 Platypus ***** válasza:
A csapvized vastartalma nem vészes. A szolgáltató adatai egyébként általában nem aktuálisak. A vas a növémyek és az algák vas II ion formájában felvehető, a csapvízben meg már továbboxidált, vas III formában van. A tápokban is borzasztó érzékeny elem, általában a gyenge láncszem, és nem a túladagolt dolog. Sajnos nagyon sok megalapozatlan dolog terjed oldalról oldalra, kritika nélkül. Például hogy a nitrát adagolása algásodást okoz. Tény, hogy a természetesen felhalmozódott magas nitrátszint összefügg az algásodással. De az is sokszorosan bizonyított tény, hogy a külső forrásból történő nitrátadagolás nem okoz algát. Ennek ellenére minden második oldalon azt írják, hogy nitrátot adagolni=alga, egy hibás következtetés miatt.
2013. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pendulum92 ***** válasza:
Tuti, hogy nem egyszerűen a profito-tól van, maximum közvetve. Én is elkezdtem használni, és nálam csak az addigi sárga, lyukacsos levelek helyett szép, üde zöld, egészséges levelek fejlődnek, alga nélkül. Mondjuk nálam azért van elég erős szűrés hozzá( szobanövények segítségével).
2013. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. aug. 25. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!