Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó-e ha van az akváriumon tető?

Jó-e ha van az akváriumon tető?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs tető, de gondolkodok, mert a vizben apró darabok úszkálnak állandóan, és gyanítom, hogy az a por,ami az akváriumba belemegy. Lehetséges?

112 literes aksi



2013. aug. 20. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó, ha van rajta tető, mert

- abban van a világítás

- nem potyog a kosz a vízbe

- nem tudnak a halak kiugrani az akváriumból

- kisebb a párolgási veszteség

- kisebb a hőveszteség (ha fűtöd a vizet)

2013. aug. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:

Amikor porszívózok, akkor szoktam látni egy kis port a vízen, de egy óra múlva nyoma sincs. Ha állandóan darabokat látsz, az magában az akváriumban termelődő felszíni hártya. Bacikból vagy szerves törmelékből áll. Általában a túl sok döglött növényi anyag az oka.


Amúgy egy tető nélküli akváriummal nyáron sokkal könnyebb. A kánikula komoly kihívás tud lenni, ha nem diszkoszhalat meg hasonlókat tart az ember. A nyitott akvárium sokkal de sokkal könnyebben hűthető. A fűtés meg csak egy kis áramba kerül, az nem kihívás télen. Szerintem szebb is a nyitott, de ez ízlés kérdése.

2013. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam a szúnyog és muslinca közti kis méretű barnás-zöld repülő rovarok döglenek bele mindig a nyitott akváriumba, egy tállal néha lehalászom, de örülök, hogy van egy ilyen "rovarcsapdám" itthon, mert így legalább nem az arcomba repkednek ezek a dögök. Szal én nem tennék rá tetőt.
2013. aug. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyémen nincs, és tökéletesen tiszta a víz teteje.

[link]

A lily pipe mozgatja a vízfelszínt, nincs se por, se hártyásodás, semmi.

2013. aug. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az enyémnél most tervezem lecserélni a zárt tetőt egy függesztett armatúrára. Bár baromi jól néz ki a zárt tető, de útban van, ha az akváriumban akarok matatni. A hátfalat nem is igazán tudtam letakarítani miatta..
2013. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!