Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez hülyeség volt?

Ez hülyeség volt?

Figyelt kérdés

Hazahoztam pár naphalat egy tóból, csak kicsit túl sokat.

http://www.youtube.com/watch?v=USVYXT4vPeQ

Szerintetek mit szólnának ha visszadobnék párat? Utálják a tóban, mert megeszi a többi hal ikráit. Nem tudom megengedik e, hogy visszadobjam :)



2013. aug. 23. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
csenpézpézd vissza a halakat
2013. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hja lehet az lesz :)
2013. aug. 23. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:

hát vagy visszaengeded vagy esetleg ha ragadozóra mész esetleg ...

bár én visszadobnám

2013. aug. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Az állatbarát megoldás, ha visszadobod őket, a környezetbarát meg ha átsegíted őket a túlvilágra. Nem egy kellemes döntés. A naphal borzasztóan káros invazív, nem őshonos hal, aminek nagyon nem kéne a magyar vizekben tenyésznie.
2013. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rengeteg jött oda a lábamhoz és kézzel lehetett kifogni őket, kijöttek a sekély vízre napozni. Ráadásul ez egy ilyen aránylag fiatal tó, pár éve megmérgezték, akkor minden hal megdöglött, aztán újratelepítették a halakat bele, és valahogy naphal is került bele, azok meg úgy látszik szaporodnak ezerrel. Persze amíg kicsik addig őket is meg tudják enni a nagyobb halak, talán. De ugye ők meg megeszik a halak ikráit, szal nem tudom. Persze, senki sem szereti hogy ott vannak. Pedig olyan szépek, az emberek mért nem eszik meg? Mondjuk kicsi, de ha találnak egy 15 centiset, azt már megehetnék. Nem?
2013. aug. 23. 20:51
 6/9 anonim ***** válasza:
sztem túl szép ahhoz hogy tányérra kerüljön :D
2013. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csináltam képeket róluk, tényleg szépek:

[link]

2013. aug. 23. 21:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha ilyen piros a kopoltyúja vége, a legalsó képen, az mit jelent? Az már ivarérett? Annak olyannak kell lenni?
2013. aug. 23. 21:57
 9/9 Platypus ***** válasza:
Szerintem nem függ össze az ivaréréssel. Egészen fiatal egyedeknek is olyan. A naphalfélék jellemző ismertetőjegye.
2013. aug. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!