Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan oldjátok meg az akváriu...

Hogyan oldjátok meg az akvárium vizének hütését nyáron, ha fedett gyári tetős az akvárium?

Figyelt kérdés
Nem tudom hova lehetne elhelyezni a számitógépes ventillátort.
2013. aug. 25. 06:57
 1/10 anonim válasza:
Én régen egy zacskóba jeget tettem, és azt tettem bele a vízbe.
2013. aug. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kzs ***** válasza:

Jég... ááá nem!

Azért nem, mert körülötte és hirtelen hűti le a vizet.


Szóval:

1. Nyitott akvárium, és akkor rá lehet helyezni a PC-ventillátort. (rendszerint így oldják meg).

Nekem a 200 literes aksimat 4 db PC-ventillátor hűti. Annyi, hogy hozzáöntöm az időközben elpárolgott vizet.


2. Fedett akvárium, és akkor meg lehet venni az AquaChill akvárium-klímát, ami viszont eszméletlen drága.

2013. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

é pc ventivel hűtöttem csak a tetőt félre toltam

de am b.jocinak van egy eszméletlen jó akvárium hűtője talán belinkeli

2013. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 25. 12:40
 5/10 A kérdező kommentje:
Kzs kifejezetten fedett akvárium volt a kérdés. Csak azért nem kell irni hogy a pontod nőjön. Én is mindig arra válaszolok amit kérdeznek már ha tudok, ha nem akkor várom a hozzáértők válaszát.
2013. aug. 25. 12:42
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
Nyisd fel a tetejét, hagyd nyitva egész nap. Jobban párolog a víz, a fénycső által termelt hő is jobban távozik. Már ezzel is elértél mínusz egy-két fokot.
2013. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kzs ***** válasza:

@ Kérdező


Már bocsi, de nem a pontozás miatt válaszoltam.


Arra voltál kíváncsi, hogy fedett akvárium esetén hogyan lehet megoldani a hűtést.

Én meg azt írtam, hogy ebben az esetben csak akvárium-klímával tudod megoldani, mert a jegelés nem jó.

PC-ventillátort csak nyitott akvárium felé lehet elhelyezni.


Úgyhogy ne oktass ki, mert semmi okod rá: a kérdésre válaszoltam, OK ? (és pontozz le, ha akarsz - fütyülök rá)

2013. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A gyári tetőt a lámpa mellett hátul egy sorban tele lehet fúrkálni 5 miliméteres lukakkal és a hő fölfele kiszáll, de gondolom nem akarod kifúrni.


Nekem nincs gyári tetőm, fogok egy műanyag lapot, tele fúrom lukakkal, vagy abból csinálok tetőt.

[link]

[link]

Ennek olyan a szellőzése mintha nyitott lenne.

2013. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát hable kifogyhatatlan ötletgyáros vagy köszi.
2013. aug. 27. 07:36
 10/10 A kérdező kommentje:
A többieknek is köszönöm a hasznos válaszokat.
2013. aug. 27. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!