Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hím sziámi harcoshalat...

Egy hím sziámi harcoshalat összelehet tenni egy nőstény harcoshallal?

Figyelt kérdés
Egy kisebb aksiba szeretném őket tenni, de nem tudom hogy lehet egy nőstényt és hímet összerakni.
2009. okt. 31. 16:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És mikor van a párzási időszak?
2009. nov. 1. 08:53
 12/18 anonim ***** válasza:

Tiphoon!:Igen,igaz,mondom,ez tapasztalat.Kérdezd meg tőle,hogy ha 2 aranyhalat szeretnél,elég e nekik a 20 literes akváriumod.Ha azt mondja hogy igen,akkor többet ne menj oda,ha teheted.Ha mégis mész,akkor legalább ne tanácsért menj:).


A kérdezőnek:Párzási időszak teliholdkor van és szeptember 16.án,de sanja ezt lekésted:).Na jó,félretéve a viccet,ez nem íg működik.A nőstény testén csíkok jelennek meg,méghozzá függőlegesek,ekkor áll készen a párzásra.Nekem kb 1-2 hetente ezt csinálják a nőstények.A hímen eg ugy tudom nem látszik.Ha már elég idős.A lényeg,hogy csak a párt kell összetenni,de elösször csak a hímet az akváriumba.Tegyél be neki egy két víz tetején úszó dolgot,a legjobb ha valamien vizi növény.Ez segítség neki,hogy a habfészke stabilabb,erősebb legyen.Mikor kész a habfészek,belógathatod mellé a nőstényt egy befőttes üvegbe,de szerintem jobb a nősténynek is,ha az aksit egy átlátszó plexi lappal választod ketté. és egy idő mulva,összeengedheted őket,megtörténik a párzás,és mikor már kergeti el magától a nőstényt,akkor,bizony ki kell venni a nőstényt,vagy megöli a hím.Sziasztok Lucky

2009. nov. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A habfészket a hal készíti el, ha igen akkor miből, mit tegyek bele az aksiba?
2009. nov. 1. 11:59
 14/18 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt olvasd el,és még pár Betta szaporításáról írt oldalt,és az se lenne baj ha egy könyvet átnyálaznál.(akvarisztikáról).Tehát:A habfészket a hím Nsálszerűségvől és levgőből csinálja.Ilyen kis hab buborékokat "köp" a víz tetejére.Ez a habfészek.Amit meg betehetszhogy erősítse a fészket:Egy ásványvizes palack kupakja,vagy ha van otthon olcsóbb lötyiröl származó kupak,tehát amire nincs monytatva pl h kristályvíz,tehát egy sima,egszínü kupak,akkor azt jó alapos tisztítás után,vagy valami vizen úszó növényt.Pl Vizisaláta,de akár mi megteszi ami vizen úszik.Valaki Müanyag tálat tett be,olyat ,amibe a kínai kaját becsomagolják.Tehát tényleg bármi megteszi ,csak tiszta legyen,és ne oldódjon le róla semmi.Szia Lucky

2009. nov. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kössz a linket és a választ, elolvastam sokat megtudtam belőle.
2009. nov. 1. 16:29
 16/18 anonim ***** válasza:
Nincs mit.Örülök hogy vetted a fáradtságot,hogy tényleg elolvasd.
2009. nov. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
lenne egy kérdésem!!Az a link nekem is nagyon sokat segítene de nem lehet megnyitni!! :(
2011. márc. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ez a téma már nagyon régi... Keress rá a neten.
2011. márc. 4. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!