Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium üvegem teljesen...

Corum kérdése:

Az akvárium üvegem teljesen bemattolt, mitől lehet? Mivel tudom letisztítani?

Figyelt kérdés
Már az általam ismert dolgokkal próbáltam letisztítani róla de nem jártam sikerrel, nem tudom mi lehet rajta. Csak az első üveg a többi nem.

2013. aug. 29. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom barna alga. Mivel próbáltad leszedni?
2013. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem fehéres?Mert akkor az a tippem hogy vízkő.Attól lehet homályos(mattos).Volt egy időszak mikor nagyon kemény volt nálunk a víz,és a kis 50L-es akinak az összes oldalára kicsapódott.Csak nagyon nehezen tudtam levakarni,algakaparóval.Ilyennel:

[link]

2013. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hideg zsíroldó, ablak tisztító, algaölő, vízkőoldó, ecet, pár súrolószer, de semmi.
2013. aug. 29. 12:48
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


remélem valamennyire látszik

2013. aug. 29. 13:01
 5/10 anonim ***** válasza:
pff, szerintem vegyél újat :S
2013. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 csejani ***** válasza:
Ez szinte biztos h vízkő én ecetes vízben áztatnám egy darabig aztán jól megsűrolnám ecetes szivaccsal.
2013. aug. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 csejani ***** válasza:

Az én garnélás akim ugyan így nézett ki mert félre volt téve pár évig és nem volt kitörölve rendesen. De egy kis munka után most így néz ki nem igazán van rajta vízkő!


[link]


[link]

2013. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vízkő. Az ecetet felejtsd el, gyenge és büdös. Vegyél boltban citromsavat (zacskós, por alakban árulják általában a befőzős cuccoknál, vagy sütős cuccoknál). Gumikesztyű, aztán csinálj egy nagyon erős oldatot. Kb fél liter vízhez mehet két-három evőkanálnyi. Ezután szivaccsal töröld át az üveget többször is. Kb 5-8x erősebb mint az ecet, nem mérgező, csak ha sebes a kezed, akkor igen tud csípni azért kell a kesztyű. Halakra sem veszélyes.
2013. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az ecetet már próbáltam most akkor kipróbálom a citromsavat, aztán írok a fejleményekről.
2013. aug. 29. 17:02
 10/10 anonim ***** válasza:

28 éves autónak az ablakán is szokott leni ilyen mattulás, az üvegben belül fehér foltos elváltozás.


Persze lehet, hogy csak durvábban meg kéne locsolni vízkőoldóval, azt te látod. [link]


Barátom nővére meg pl sokat használta a mágneses algakaparót, amivel milliónyi hajszálnyi kis karcot kreált az üveg belsejére, és az is opálos lett. De közelről látszott milliónyi nagyon vékony kis karc. Gondolom egy kisebb kavics alászorult neki a mágnes alá és azt húzkodta az üvegen.

2013. aug. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!