Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért fehéredik ki a sziámi...

Miért fehéredik ki a sziámi harcoshalam?

Figyelt kérdés
Az hátúszója már teljesen kifehéredett és a farkán is kezd.. meg a hátúszójától egy kicsit a teste is. Egymaga van az akváriumba. 2 hetente szoktam takarítani.Mi lehet a baja? Mit adjak neki? Fontos számomra ez a hal..

2013. szept. 2. 19:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ha itt vagy még, akkor anyit, hogy már ma tegyél félre állni vizet, min30litert, aminek a felét kiforalnám. Holnap reggel meg menj el és vegyél normális akváriumot, felszereléssel, és amivel inditják az akváriumot( sera nitrivec, sera aquatan). Ha nem veszel akváriumot, akkor is rakd át holnap reggel ebbe az állot 30literbe, valamilyen műanyag vödörbe. Ha pedig rendesen akarsz akvarisztikával foglalkozni, akkor olvas utána. Nézz utána a halad igényének diszhalinfo-n.
2013. szept. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

[link] itt is van.

Az előző vagyok.

2013. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 izomszörp ***** válasza:

No comment :(

Már bocs hogy ezt írom, a bettádat sajnálom nagyon :(

Remélem túléli!

2013. szept. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Áttettem egy sokkal de sokkal nagyobb akváriumba. Ezt az akváriumot még régebben vettem, de kereskedőnél fél literes bettás akváriumot is árulnak tehát... Nekem azt mondták hogy bőven elég ebbe tartani, csak gyakran kell takarítani.
2013. szept. 3. 17:25
 15/24 A kérdező kommentje:
Három literes akváriumban kb. hetenként full vízcserét kell csinálni, még a köveket is átmosni:
2013. szept. 3. 17:29
 16/24 A kérdező kommentje:
Három literes akváriumban kb. hetenként full vízcserét kell csinálni, még a köveket is átmosni." Egy csomó helyen olvasom ezt..
2013. szept. 3. 17:30
 17/24 Platypus ***** válasza:

Ez mindig is hülyeség volt, de egy ideje már törvény is tiltja 30 liter alatt a haltartást.

Kicsit hosszú lenne mindent elmagyarázni, ha azt a pár linket átböngészed, amit korábban beírtunk, akkor meg fogod érteni, miért elhibázott alapjaiban ez a pár liter+teljes takarítás dolog.

A nagy hely még közel sem elég, szűrőt is kell venned és baktériumkultúrát, és még így sem biztos, hogy ezek után megmarad a halad.

2013. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a hibás. Félrevezetek a boltban, meg itt a neten is, és nem egy részletkérdésben, hanem sajnos egy lényegi dologban.

Jó jel, hogy ide irtál. Látszik, hogy érdekel a halad sorsa. Az a helyzet, hogy tényleg be kell fektetni egy két dologra, vagyis majdnem mindenre.

2013. szept. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Egyes boltokban az a lényeg, hogy sok halat vásároljanak, nőjön a bevétel. Nekik az a jó, ha nálad megdöglik, mert akkor visszamész új halat venni, és ha már ott vagy, akkor biztos vásárolsz mást is, néhány fölösleges dolgot, amire még rábeszélnek :)
2013. szept. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :) Most egy 75 literesbe van (akörül) növényeket is raktam bele és lélegeztetőt. Régebben ebbe volt több halam is, csak úgy gondoltam hogy egy kis bettának nem kell akkora és legalább nem foglalja a helyet. De ezek szerint nem :) Most már marad ebbe!
2013. szept. 4. 06:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!