Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fényerőnek számitanak ...

Milyen fényerőnek számitanak Milyen fényerőnek /w/l) számitanak az alábbi t5-os világitások t8-ra átszámitva?

Figyelt kérdés

t5 2x24

t5 2x29

t5 2x54


2013. szept. 4. 09:43
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
2x29 nincs, csak 2x39. És a W/litert az akvárium méretéhez képest számolják. Anélkül hogy szeretnéd megállamítani?
2013. szept. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 YourDestiny ***** válasza:
*megállapítani
2013. szept. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazad van rosszul fogalmaztam. Először a két fajta cső t5-t8 egymáshoz viszonyitott fényerő teljesitményre gondoltam, hogy a t5 mennyivel több fényt ad, mint a t8.

A csövek hőkibocsátása mennyire tér el? A w/l-t pedig 120 literes akival számolva a fenti csövekkel.

2013. szept. 4. 13:50
 4/6 YourDestiny ***** válasza:

Sokan híresztelik, hogy a T5 erősebb fényt produkál. Nos én hosszú évek után váltottam T8-ról, és állíthatom, hogy a különbség minimális. Mindössze annyiról van szó, hogy kisebb méretű fénycsövek nagyobb teljesítménnyel bírnak, ezáltal erősebb a fényerejük, és pont. Ugyanis ha egy 20 Wattos T8-at összevetnénk egy 20 Wattos T5-el, a különbség elenyésző lenne. A T5-nek jobb a helykihasználása. Hogy emiatt jobb lenne-e az energiafelhasználása, ahogyan azt sokan írják és mondják... hát szerintem az nem egyenlő ezzel a ténnyel.


Hőben szintén nem vettem észre különbséget. Mintha a T8 egy kicsit több hőt produkált volna, bár a legtöbben ennek is az ellenkezőjét állítják.


Bruttó 120 literre egyszerű kiszámolni a fényerőt.


2x24 az 48/120 = 0,4. Ez egy ekkora méretű akváriumon fényterelővel már a közepes fény felé közelít.


2x39 = 0,65 literrel, ami már egy jókora közepés fénnyel egyenlő. Az a határ, ami felett már érdemes elgondolkodni a plusz CO2-n.


A 2x54 Watt 0,9 W/litert jelent, ami már erős fény. Jó fény Magas fényigényű növényekhez, CO2-vel, komoly tápozáshoz sok háttéri tapasztalat mellé.

2013. szept. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszodat. Mindig sokat tanulok belőle.
2013. szept. 4. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt 6x18W T8, és vettem helyette 4x24W T5-öt.

Ez kb ugyanazt a fényerőt produkálta. Tehát T8-ból 108 Watt volt összesen, T5 pedig 96Watt lett. Nem sok a különbség fogyasztásban, inkább csak méretben.


A T8-ak beterítették az egész akváriumom tetejét, a T5 viszont ennek a helynek a felét sem foglalja el. Így lett elég helyem belenyúlkálni, vagy vizet beönteni, ha akarok.


Meg amíg a T8-ba simán bele tudtam nézni anélkül, hogy megvakultam volna, a T5-be már nem annyira tudok, bár igazából csak akkor vakít nagyon, ha van mögötte egy jó kis fényvisszaverő tükörfólia, de a gyári armatúrákba van mindegyikbe.

2013. szept. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!