Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit jelent az, hogy kifőzni?...

Mit jelent az, hogy kifőzni? ÉS hogyan kell?

Figyelt kérdés
a kavicsot ,növény,stb.
2009. nov. 2. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában forrásban lévő vízben szoktak kifőzni dolgokat, például tésztát.


Elég érdekes a kérdés, remélem erre gondoltál.

2009. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Kavicsot kifőzni annyit tesz hogy fogsz egy lábost,beleteszed a kavicsot,és olyan dolgokat amiknek nem árthat a forró víz,és addig melegíted még el nem kezd lobogni,egy kicsit hagyod forrni,és utána megvárod míg kihül,vagy lehűtöd hidegvíz alatt(vigyázz,mert a kő és a zuzalékok,sőt még a homok is nagyon jó hőtartó,tehát h hidegvizzel lehűtötted,még akkr is ovatosan túrj bele mert az alja még mindig lehet forró!!!) És amint lehült használhatod is.Növényt Nem főzünk ki.Tönkre megy,legalább is élő növényt soha.Amit az állatoknak adnak akváriumba növényi dogok,pl saláta,azt is csak forrázni kell,nem kifőzni/megfőzni.Szia Lucky
2009. nov. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az elsőnek nem erre gondoltam


kösz Lucky de a műnövényre gondoltam, és pl a kagylónál is így kell??

2009. nov. 2. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a csigaházat is ki szoktam főzni,a műnövény müanyagból van,ami pedig a forró vízben elolvad.Szeintem...Tehát én azzal biztosan nem próbálkoznék,de ha megfogadsz egy tanácsot,akkor hasznosabb és szebb az élő növény.És csak csínnyán bánj a kagylóval,mert kioldódik belőle mész,és a tulzott mész nem tesz jót,tehát ne dekorálj túl sok kagylóval,csigaházzal és meszed dolgokkal.Szia Lucky
2009. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanécsot és csak néhányat teszek bele
2009. nov. 2. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!