Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány garnéla fér el egy 72...

Pendulum92 kérdése:

Hány garnéla fér el egy 72 literes, jól szűrt akváriumban?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy garnélásnak fogom berendezni hamarosan a mostani halas akváriumomat(haltbc...).


Red cherry-t, és amanot tervezek bele, ezekből mennyi lenne az optimális kezdő létszám? Milyen szaporodási rátájuk van halak nélkül a red cherry-knek?


2013. szept. 8. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
amanoval együtt nem tudom, de anélkül fél éven belül lehet 200 garnélád. Annyi még talán belefér, persze legyen aki megszámolja. De azt úgyis látod ha már mindenhol csak ők vannak. De olyankor fél évente érdemes kiszedni a talajt és átmosni. Ehhez minden garnélát kibányászni. Mert kb fél év alatt elkoszolódik a talaj ha sok a garnéla benne és olyankor porszívózni nem igazán tudsz, mert azok ott ugrálnak mindenhol.
2013. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mitől koszolódik el?
2013. szept. 8. 17:06
 3/17 YourDestiny ***** válasza:
El nem hinné az ember, hogy milyen tempóban tudják koszolni a talajt ezek a kis dögök, amíg nem tapasztalja. Ráadás, hogy folyamatosan forgatják a talajt, így az alsóbb rétegekbe is lejut a kosz. A garnélás akváriumot valamiért sokkal gyakrabban kell aljzatporszívózni, mint a halasat, már ha egyáltalán megoldható. Amanoéknál meg, cseresznyeéknél gubanc van. A létszámról meg... az amano ugye nem oszt nem szoroz, az úgyse fog szaporodni. A red cherryből meg vegyél egy kisebb csapatot, aztán ráérsz azon törni a fejed, mikor és hogyan fogod őket szelektálni.
2013. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 YourDestiny ***** válasza:
*Amanoéknál megoldható, cseresznyeéknél gubanc van.
2013. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél bele 4 amanot és 20 rct hogy az elején is láss valamit benne :)Mrt szaporodnak azok mint a güzü csak ha szép egyedeket akarsz szelektálni kell kiméletlenűl és ilyenkor a fele garnélát el kell passzolni valahova.Persze ha neked tetszik az átlátszó garnéla úgyisjó.Nálam 8 darabból 3 hónap alatt lett 30nagy és kb 50kicsi úgy hogy egy csomót kimostam szűrőtisztításkor.
2013. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A koszolódásra szerintem az az értelmes magyarázat amire tippelnék nem tudom egyébként, hogy mivel nálam halkakit meg minden koszt megesznek szerintem gyors az emésztésük hogy az ilyen vackokból megfelelő tápanyagot kinyerjék ez lehetséges nem?
2013. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 YourDestiny ***** válasza:
Szart a garnélák se esznek. Minek enné? Nem véletlenül mondják, hogy kevés, mint szarban a vitamin. Se tápanyag, se semmi nincs benne, csak ami káros.
2013. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Azért untam meg részben az RC garnélákkal való foglalkozást mert pakolgattam félévente ide-oda, egyik akváriumból a másikba halásztam át őket, amikor koszosnak láttam a talajt. Kb fél év volt ez a 90 litereben ahol volt vagy 300 garnéla. 3 napig halásztam őket, hogy a kis apró átlátszókat is mind összeszedjem, amik alig látszottak. Később úgy gondoltam hogy ezzel már nem akarok szarakodni. Teher volt az i, hogy hova tegyem, mit kezdjek velük. Minden ismerősnek adtam és a boltba is vittem le. Lehet hogy 1-2 évig szórakoztam velük így, nem tudom pontosan, de meguntam. Utána már csak halakkal együtt tartottam párat, de az már nem volt kínlódás, mert úgy alig szaporodtak.
2013. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A garnélacsapdás módszer működhet úgy, hogy az egyik felébe csalogatom őket kajával, aztán a másikban porszívózok, majd ugyanezt a másik oldallal is?
2013. szept. 8. 18:48
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez működik én kipróbáltam csak előtte vagy 3napot éheztesd őket bajuk nemlesz de ha megérzik egyik sarokba kaját mind oda fognak menni :)
2013. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!