Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez igaz? Nagyon szeretnék egy...

Ez igaz? Nagyon szeretnék egy 200 literes nyitott akváriumot, de a párom nem engedi, mert szerinte ettől bepenészesednek falak de lehet hogy butorok is.

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 100 literes volt. Volt rajta rendes fedél, + üvegfedél is. Nem vettem észre penészesedést emiatt. De feltételezem, hogy ha eleve durván hőhidas, vagy szigeteletlen a szoba akkor lehet gond. Ésszerűbb a szigetelést megerősíteni, mert akvárium nélkül is el tud durvulni a dolog ilyen esetben. (Belső nikecell + penészgátló festék stb.)
2013. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
Nem igaz. A penészedés nem a lakáson belüli páratermeléstől függ, hanem elsősorban a nyílászáróktól. Volt hogy összesen vagy 150 liter nyitott akvárium volt a lakásunkba, heti szinten párolgott vagy 20 liter víz, mégis olyan száraz volt a levegő télen, hogy kidöglöttek a szobanövényeim. Ha új típusú, atomjól szigetelő ablakaitok vannak, de nincs elég beépített szellőző és/vagy nem szellőztettek elég gyakran, akkor a lakás penészedni fog. Ha meg van oldva a szellőzés,akkor nem. 200 liter nem jelent több párát, mint amit egy ember lélegzik ki.
2013. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem normális körülmények között nem lesz penészes semmi. Értem ezalatt a napi szellőztetést (azért ha néha, pl. a téli mínuszokban kimarad egy nap nem tragédia).

Érdemes kis huzatot csinálni, vagy bekapcsolni ventillátort a nyitott ablakhoz, hogy jól átpörgesse a levegőt. Egy szobára elég így mondjuk napi 5-15 perc (télen), azalatt a levegő sem hűl le, és a lakás is szellőzik. Természetesen érdemes addig letakarni az akváriumot, amennyiben lehetséges.

Plusz be lehet tenni páramentesítőt, pl. a Ceresit is jó lehet és olcsó is. Én a szekrény tetejére szoktam feltenni, aztán szépen gyűjti magának a vizet. Egy tabletta egész sokáig elég bele, ha jól emlékszem kb. 2 hónapig, de ez több mindentől függ (szoba mérete, pára mennyisége, hőmérséklet stb.).

2013. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
45%
Ez egy marhaság. Nekem nem egy akváriumom van. A szobámban konkrétan egy 334 literes, ami a nagy melegben fel volt nyitva, hogy intenzívebben párologhasson a víz. Szóval komplett hülyeség. Meg ha hablenál nincs penésztenyészet, akkor sehol :D
2013. szept. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam van 200 nyitott és nincs penész.

Télen 2 akvárium volt nyitott, a 200as és a 112 literes,

de a fűtés miatt 15%-alá csökkent a páratartalom, ami azt jelentette, hogy reggel mikor felkelünk az ágyból, fájt a torkunk és alig kaptunk levegőt. Aztán ezt berátom megelégelte és vett egy kis párásítót, amit néha bekapcsoltunk. Mert én hiába tettem lábosokat is a kályhára, semmit nem ért. Úgy ahogy az akváriumok sem.


Ezek télen nem párolognak annyira. Nyáron 30 fokban már 3 naponta 5 liter víz eltűnik, de akkor sem lesz magas a páratartalom a lakásban, inkább csak ilyen pontjó.

2013. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ettől nem lesz penészes semmi, nem ezen múlik, gondolj bele, milyen minimálisan párologtat egy aki ahhoz képest, hogy mondjuk forró vízzel letusolsz, főzöl egy levest, teát, felmosol, stb... Ez elenyésző, ha penészedik is a lakás, nem ettől...
2013. szept. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak csatlakozni tudok, gyakorlatilag semmit nem jelent, van e akvárium, vagy nyitott e... Van egy kis analóg páramérőm, (ajándék volt egy párásító géphez) azon szoktam nézni, (nem ezért, más okból) de biztosan állíthatom, hogy kb mérhetetlen a különbség hogy van e akvárium, (akár nyitott) vagy nincs.
2013. szept. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam sincs penész, 300-as nyitott akksinál..
2013. szept. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!