Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A billegő kő veszélyes az...

A billegő kő veszélyes az akváriumban?

Figyelt kérdés
Szeretnék berakni az akváriumba egy kb. kétkilós követ, de billeg, alatta 2-3cm homokot tervezek, és lesznek páncélosharcsák is. Kihagyam a követ?

2013. szept. 10. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen!
2013. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

"Kihagyam a követ?" -> Kihagyjam a követ?

Nem kell kihagyni, a homok megfogja. A súlya, a fajsúlyok törvényei miatt egyébként is csökken valamelyest, de a halak nem fogják mozgatni. A halak körbeússzák és az esztétika is más lesz...

2013. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szertintem ásd le az üvegig az a biztos. És mészkövet ne tegyél bele, mert keményíti a vizet, ami nem túl jó a páncélosoknak. Úgy tudod ellenörizni, hogy egy csepp ecetet cseppentesz rá. Ha habzik, akkor ne tedd bele.
2013. szept. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor bővebben leírom, semmiféle billegős dolgot ne tegyél az akváriumba, se 2 kilósat, se fél kilósat.

A kedves roppant okos 2. meg mehet máshova hülyeségeket összehordani.

2013. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Kedves okos 4. Nekem sok-sok évig volt akváriumom, több is egyszerre. Billegő köveim is voltak. Még a sziámi harcos halat sem zavarta, a harcsákat sem! Nem kötelező beletenni, de lehet! Okoskodni, meg tapasztalatokkal érdemes. Engem le lehet degradálni, de attól te nem leszel nagyobb!
2013. szept. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
Kérdés hogy mit jelent a billegés. Egy hosszúkás kő az élére állítva elég veszélyes, de egy laposabb cucc, aminek mondjuk domború az alja és azért billeg simán stabil marad ha elég vastag talaj van alatta. Alternatív megoldás, hogy talapzatot ragasztasz hozzá, ami fixen tartja, és eltakarod a rögzítést a talajjal.
2013. szept. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valószínűleg kihagyom, mivel ez csak egy kő, és a többség úgy gondolja, hogy ne rakjam bele. Majd szerzek másikat, ez is a sóderböl van. Az is lehet, hogy hozzáragasztok egy kis követ. Jó a szilikonos ragasztópisztoly?
2013. szept. 10. 22:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Öklömnyi kövekből egy kb 30cm széles és 40cm magas szirtet építettünk egy asztalon. Kiválogattunk olyan köveket, amik egymásba illenek. Önmagában mindegyik billegett, együtt viszont egymást tartották. Hazahoztam és megpróbáltam újra összerakni, de nem emlékeztem a sorrendre, így kicsit más lett az eredmény.

Kifúrtam a köveket egyenként hátul és összefűztem fekete kábelkötegelővel. Ez jól megtartotta, hogy véletlenül se borulhasson le. Ahogy betettük az akváriumba ezt a sok követ, a halacska egyből kinevezte lakásnak.

Később ki kellett volna őt halászni, és 2 napig próbálkoztunk vele, de állandóan beúszott a hegy lukas közepébe. Mivel a köveket egyben kivenni nem tudtam, hát kénytelen voltam szétvágni és egyenként kipakolni.

Kifogtuk a halat, aztán kezdhettem újraépíteni. Megint más formája lett, de most direkt alacsonyabbra csináltam, mert amely része túl közel volt a lámpához, az már nagyon zöld algásodott. Újra összefűztem kábelkötegelővel és vége a mesének :)

2013. szept. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A billegő lába alá rakhatsz egy lapos palát például. A halak nem tudják a nagy követ arrébbtolni, így az életben nem fog kiesni alóla a tartó "lába".
2013. szept. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!