Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akváriumban csak növények...

Egy akváriumban csak növények tartása?

Figyelt kérdés

Csak növényeket szeretnék tartani az akváriumban, ehhez kell fűtő vagy levegőztető? Esetleg milyen növényeket ajánlotok?

Esetleg aranyhalon kívül van olyan hal amelyiknek nem kell fűtő és kisebb méretű??



2013. szept. 9. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Neonhalat lehet fűtő nélkül de levegőztetővel tartani.Ha csak növény van szerintem akkor is jó hogyha van levegőztető mert éjszaka a növények is fogyasztanak oxigént.
2013. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A növényes akváriumoknál nagyon fontos a megfelelő szűrés, illetve a tápozás, és a világítás. Nekem is növényes akváriumom van, és jóval költségesebb, mint amikor halakat tartottam.

Az aranyhal pedig egyáltalán nem kis méretű, 200 liternél kisebb akváriumban nem is ajánlott tartani.

Mellesleg ha valaki akvarizálásra adja a fejét (akár halas, akár növényes) akkor ezeket a kiadásokat nem kerülheti ki. Télen fűteni kell, nyáron hűteni. A szűrést sem lehet kihagyni, anélkül egy algás mocsár lesz 1 héten belül.

2013. szept. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
Lehet csak növényes akváriumot csinálni, csak adagolni kell plusz nitrát-foszfátot.
2013. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha csak növényest akarsz, olyant, ami jól is néz ki, az sokkal összetettebb mint egy sima halas akvárium. Mondjuk én algaevőket(Otocincluskat)akkor is raknék bele.

Olyan hal, ami bírja a hideget és kisebb méretű: Notropis chrosomus. Az ára az elég húzós sajnos.

2013. szept. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak nyáron van vele gond mert nem birja a meleget
2013. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!