Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A pár hónapos Atman CF-800-aso...

A pár hónapos Atman CF-800-asom elkezdett búgni és zörögni felváltva. Valamilyen ötlet esetleg, hogy mi baja lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nincs eltömődve se eltörve a tengely a rotor is sértetlen. A vizet is jól nyomja a hangját leszámítva nincs elvátozás de már túltesz egy légpumpán is. Ha ki-be dugdosom a konnektorból akkor némikép változik a hangja, hol jobb hol rosszabb.
2013. szept. 10. 23:45
 1/10 Pendulum92 ***** válasza:
Talán levegős? Vagy a pumpájában a rotornál nincs véletlen kiesve az egyik ilyen kis gumitartó, amiben forog a rotor vége? Nekem igaz a Sera fil 120-nál volt ilyen gond, de itt is lehet.
2013. szept. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem de úgy tűnik, hogy nincs ott probléma. A levegő már teljesen kijött belőle. Minden esetre megnézetem egy hozzá értővel.
2013. szept. 11. 12:57
 3/10 YourDestiny ***** válasza:
Igen, ismerős a konnektoros helyzet. Csoda, hogy eddig bírta. Sajnos a gyenge minőségű szűrőknél ez hetek, rosszabb esetben napok után előjön. Még nagyon is jól kihúzta, ha hónapokról van szó. A komplett rotor-tengely csere megoldaná a problémát, ideiglenesen. Ha zavar, szűrőt kell cserélni. Mondani szokás, olcsó húsnak híg a leve.
2013. szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen. Tele vagyok ilyen problémájú használt cuccokkal. A szekrény mélyére van vágva mind. Egytől egyig ugyanúgy olcsó technikák. Kár megnézetnet, amint lehet, váltsd le a szűrőt.
2013. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amint tudom leváltom de nagyon csalódott vagyok és mérges mert sok ember azt mondja, hogy milyen halk több éve is az övé. Lehet, hogy csak számomra hangos.
2013. szept. 11. 21:25
 6/10 Pendulum92 ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy meghibásodik, de akadhat pl gyári hibás is. Nincs még garanciája esetleg?


Ott a rotor és a tengely körül kutakodj, ottani dolog miatt lett az hangos.

2013. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:

Valószínűleg nem vele alszanak egy szobában.


Meg kell nézni a rotort. Bármilyen apró, akár fél milliméteres kitörés a mágnesből, az ilyen simán okozza a rotor instabilitását. Bármilyen apró hajszálcsikarás is. De az ilyen szűrőknél legtöbbször eleve a kialakíás, a megvalósítás a gáz. Nekem régen volt egy Resun MAGI-700 névre hallgató csodálatos belsőm. Most is ott van a szekrényben, mert ingyen se adnám senkinek. A hibáit nem sorolom, mert nem érnék reggelre se a végére, csak egy problémát írok le a tankeffekten kívül. Fél év után az acéltengely fullon elrozsdásodott. Ha látnátod, beszarnátok. Hogy a bánatba lehet ilyen alkatrészt szűrőbe tenni?

2013. szept. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
*Bármilyen apró hajREPEDÉS is.
2013. szept. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
hajszálrepedés, nah!
2013. szept. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Garanciálisan végére járok majd a dolognak ha lesz rá időm. Aludni mellette biztos nem tudnék mert még ébren is zavar. Nagyszobában tartom és mivel néha jönnek vendégek akik ott alszanak ezért lényeges szempont, hogy elviselhetően "halk" legyen.
2013. szept. 12. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!