Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Régi akváriumomat szeretném...

Régi akváriumomat szeretném sügéres akváriummá alakítani. Csiga sügérekre, és törpe nyasszai zebra sügérekre gondoltam. Miből mennyit kellene tartanom, és milyen berendezésre lesz szükségem?

Figyelt kérdés
150 literrel gazdálkodhatok, a növényekhez nem ragaszkodom, sőt...Aqua Nova Ncf 600-as belső szűrőm van, olvastam, hogy erős szűrés kell. Ez elég lenne?
2013. szept. 11. 13:28
 1/9 Pendulum92 ***** válasza:

Az általad említett szűrő nem belső, hanem külső. 6 literes tartálya elég lesz biológiai szűrésre, de a 600 l/h névleges teljesítmény már harmatgyenge lesz a víz forgatására, így a víz mozgatásáról külön kell gondoskodnod.


A halakról majd YourDestiny ír neked.

2013. szept. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja igen bocsi elírtam a szűrőt. Mi kellene még mellé? Ha csak a berendezéseket nézzük?
2013. szept. 11. 15:24
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
Külső szűrés nélkül ne is láss neki. A saulosi és a csigasügér véletlenül sem jó együtt. Előbbinek egyébként is borzasztóan kevés a 150 liter.
2013. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
De most akkor milyen szűrőd is van? Mert ha csak és kizárólag biora lesz, az NCF-600 jó szűrőanyaggal talán-talán megoldja a dolgot, csak gondoskodni kell a kiegészítésről.
2013. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Külső, Ncf 600. Mi lenne akkor a megfelelő párosítás?
2013. szept. 11. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább tanganyikai sügiket válogass bele. Ha minden képpen malawi sügereket szeretnél akkor yellow-val próbálkozz azok nem annyira agresszívek.
2013. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 YourDestiny ***** válasza:

Nem lesz jó a yellow se. Nekem is volt a 140-esben, nem véletlenül váltottam le, amint tehettem. Ideig-óráig működik, de hosszútávon nem fog.


Közepes méretű sügerek 150 literbe nem valók. Csigasügerek jók, esetleg még a beuscheri, vagy homoksügerek, pl. xenotilapia sima.

2013. szept. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg még Julidochromisokból kisebbek pl. Ornatus, Gombi. (Hát igen sügérekböl még nem vagyok túl tapasztalt, de most "tanulom":D)
2013. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
A julidochromisokból is jó lehet, de nem érdemes túl vegyes összeállítást csinálni. Két-három fajok összeállítás esetén megpróbálható a brichardi és leleupi is. Ha elég hosszú az akvárium (legalább 1 méter), akkor működik. Nekem pulcher daffodil volt egy párom. A kiszemelt területet határozottan őrzi, de társítható ekkora helyen. De csak egy pár!
2013. szept. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!