Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy növényes akváriumba...

Egy növényes akváriumba milyen világitest vegyek? 40 literes az akvárium és Co2 nélkül szeretném megcsinalni! Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem növényesbe CO2 nélkül bele se kezdj... A fotoszintézishez ez az egyik alapvetö dolog a fény mellet. Nem olyan nagy dolog azt elkészíteni házilag sem. PÜ-ben ha írsz akkor leírhatom hogy hogyan kell.
2013. szept. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Volt régen egy ilyen 45 literesem co2 nélkül.

[link]

Vizi hortenzia, jávai moha, lilaeopsis


Az anubias nana a baloldalon elég rossz helyen volt, az túl sok fényt kapott. Ezekhez kell olyan 30Watt fény, ha 40 literesbe rakod. Elég csak akkor tápozni, ha a lilaeopsis 1-1 levele sárgulni kezd.


Itt a jobboldaliben volt co2, főleg hydrocotyle sp japan, a baloldali meg tengeri abba nincs

[link]


volt egy ilyen is co2 nélkül

[link]

ebbe gömbmoha van rávarrva szúnyoghálóra, a kis fa meg vékony fűzfaág és a végére rákötöttem damillal fissidens mohát. bár a jobboldali az weeping moha csak annak sok fény kell. A többinek kevés is elég pl 15 Watt.



Itt a ricciának se kell co2, ami a víz tetején lebeg, kis pamacsokban: [link]

A bolbitis az nem jött be.


Sok képem eltűnt, lehet kitöröltem, de van most pl monoslenium mohám, csak azt nem tudom megmutatni.

Kevés fénnyel Co2 nélkül, homokos talajon van, kis kövek közt. Kis garnélák művelik. Nekem az tetszik, olyan mint egy bokros kis erdő.

2013. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak ezeréves képeket találok és nem tudom a mostani képeim hol vannak :/
2013. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
mind1 nagyon köszönöm szépen:) mondjuk en tuti belekezdek co2 nelkül is:)
2013. szept. 15. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!