Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bioboltban vett jódmentes...

A bioboltban vett jódmentes só, jó a trópusi akváriumba?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg jó, de a Reálban is lehet kapni jódmentes asztali sót. Artemiát tartani lehet benne, tán Blackmollyt is. De neked mihez kell? Olyan halat ne sózz meg ami édesvízben él.
2013. szept. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Trópusi halhoz kell. Valószínüleg zebradániókhoz, de még a kereskedésben megkérdezem, hogy mennyi kell nekik, ahol majd veszem őket. Úgy tudom 0,1%-0,3%, azaz 1-3g/liter mehet hosszútávon, mert ezt a növények és a hasznos bacik is tolerálják. Azt viszont nem tudom milyen sót vegyek.
2013. szept. 13. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

itt vannak a brakkvizi halak, ezeknek kell csak só

[link]


Az összes többeinek nem. pl ezeknek nem, tehát a zebradániónek sem kell sózni a vizét

[link]

2013. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most elbiyonztalanítottál Hable. Azt hittem, hogy gombák, és külömböző kórokozók száma csökkenthető vele, vagyis megelőzésre használható.
2013. szept. 13. 17:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem sóznám.

De a nagyon sós tengeri akváriumban is lehet gombás fertőzés. [link]

2013. szept. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem kell nekik só, és nem is javasolt. egy jól karbantartott akiban úgysem lesz ilyen fertőzésed.
2013. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vettem Huston. Nem sózok, esetleg egy picit.
2013. szept. 14. 01:29
 8/8 Platypus ***** válasza:
A sózás elterjedésének az az alapja, hogy sós vízben jobban viselik a halak a nitritmérgezést. Így a borzasztó szűréssel is tovább életben maradnak a halak. De nem egészségesebbek, csak egy picivel jobban bírják a mérgezést. A növényeknek és a legtöbb díszhalnak nemhogy jót nem tesz, de még ártalmas is egy kicsit.
2013. szept. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!