Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor mely halak a...

Pendulum92 kérdése:

Most akkor mely halak a feketevizesek?

Figyelt kérdés

A tipikusakat ismerem, pl.: neonhal, vitorlás, ramirezi.


Viszont ha valaki dél amerikai biotóprol beszél, akkor az a feketevizes akvárium, és sok egyéb dél amerikai faj van, pl.: serpalazac, citromlazac. Viszont a diszhal.info mindkettőnél sűrű növényzetet ír, ami a fekete vízű akváriumban pedig elég gyér.


Valaki letisztázná nekem?


2013. szept. 16. 21:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Nagyjából sikerült választ kapnom a kérdésemre, akit érdekel : [link]
2013. szept. 16. 21:53
 3/8 anonim ***** válasza:

A dél-amerikai biotóp nem azt jelenti, hogy feketevizes!


A dél-amerikai díszhalak egy bő 3 millió négyzetkilométeres területről származnak. Ez nagyjából olyan 30-35 Magyarország méretű terület.

Hihetetlenül változatos a környezet, és ebből csak 1, a tipikusan fekete vizes élettér.


És a fekete vizes sem jelent dél-amerikait, bárhoz, ahol hasonlóak a körülmények, sok szerves, korhadó hulladék, savas víz, stb, ott ugyanúgy feketevizes halak vannak, lehet ez Ázsiában is.


Egyszerűen utána kell nézni az adott fajnak, hol található meg, és ott milyen a környezet.

Érdemes nézni az ajánlott vízkeménységet, és kémhatást.


Ha mindkettő szélsőségesen alacsony, akkor az tipikus feketevizű hal.

De sok átfedés van, viszonylag lágy-savas vízben is vannak növényzetben dús élőhelyek.


Meg amelyik hal feketevizes, az se utálja a növényeket, nem fog érte megharagudni.

Egyszerűen a savas vízben nem maradnak meg a növények, ezért nincs ott ahol élnek, és nem azért élnek ott, mert nincs növény.

Szóval attól, hogy egy hal feketevizes, attól még lehet neki növényt rakni.


Pláne, ha egy akvarista pl nem akar túl fekete vizet, mert az nem olyan esztétikus, vagy túl sötét, stb.

Ezeknek a halaknak a víz színe ad rejteket, ha az nem sötét, nagyon is jó hatása van a növényeknek, szóval indokolt a dús növényzet, ha nem sötét, fekete tea színű a víz.

2013. szept. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2013. szept. 17. 10:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Blackwaterben inkább azért nem maradnak meg a növények, mert túl sötét van, nem jut le a fény.


De egy filamentosát kinyítrtam egyszer azzal, hogy csináltam neki blackwatert, úgy hogy a díszhalon olvastam. [link]

Aztán a másik filamentosám sokáig élt átlátszó lágy vízben, tőzeg nélkül, sok növénnyel. Nem mellesleg a boltban is átlátszó volt a vizük, csak gondoltam hogy én majd csinálok neki olyat amilyet kell. Hát elég nagy ökörség volt részemről.

2013. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy az volt a baj, de gondolom lejjebb ment a ph a vasfából kioldódó csersav miatt, mert az túl erősen színezett.
2013. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is azon gondolkozom, hogy nem érdemes ezen vesződni, csinálok nekik 8-as keménységű 7,2 pH körüli vizet jó szűréssel, közepes növényzettel, sok fával és gyökérrel, aztán elnevezem dél amerikai jellegű akváriumnak(tehát nem biotóp, így bele se lehet kötni).
2013. szept. 17. 15:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát próbáld meg.


Egy videón láttam Afrikában a Kongó folyóban ahol ezek a nagy fogú halak élnek.

https://www.youtube.com/results?q=congo+river&oe=utf-8&rls=o..

Az afrikaiak azt mondták hogy annyira szennyezett a víz a sok avar miatt, (ez is ilyen blackwater típusú vízben volt) hogy mindig használniuk kell filtert, különben nem lenne iható. ÉS mutatták a szűrőt hogy mennyire iszapos sötétbarna. Csak nem tudom melyik videóban volt ez. Asszem itt valahol ezek közt.

2013. szept. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!