Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta szűrő/levegőztető...

Betta szűrő/levegőztető nélkül el él?

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
nem. Szűrő kell neki
2013. szept. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kzs ***** válasza:

Bizony kell szűrő! Hogy a fenébe ne kéne??


Manapság már gyártanak olyan szűrőket, amiknek a bemenetére csatlakoztatható olyan tömlő, aminek segítségével a levegőztetés is megoldott.


Én mindenképp gondoskodnék a levegőztetésről, ami egyébként nem magának a halnak kell (hiszen a betta labirintkopoltyús), hanem a szűrőben lévő hasznos "lebontó" baktériumoknak.


Ezek a baktériumok közömbösítik a hal(ak) székletéből és vizeletéből származó veszélyes ammóniát. Nélkülük a szűrő sem működik.


Összességében elmondható, hogy nincs az a vizi állat (beleértve az ékszerteknőst is), aminek ne kéne szűrő.

2013. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kell, mindenképpen!!!!

Az én bettámat egy öt literesben kaptam, szűrő nélkül. Egy hét után már csak feküdt, szegény ki is fakult. :(


Aztán kibővítettük, igaz, most is csak 20 l-s az akija, de ez szépen be van rendezve, van búvóhelye, stb. látnád, hogy úszkál! Külső szűrő van neki.

2013. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
...és a fűtőről se feledkezzünk meg, elég meleg vizet szeret.
2013. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 izomszörp ***** válasza:

Szűrés,fűtés,bújóhelyek, nálam szivacs szűrő is van.

Víz 28 fokos!

Minimum 30 liter ebbe egy hím!

Színfakulás a stressz jele, nőstényeknél a vízszintes csíkozódás és kifakulás.

Teteje legyen az akváriumnak mert ha a külső levegő hidegebb hamar megfázhatnak! Meg persze attól is ha nem megfelelő a vízhőfok.

2013. szept. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!