Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi okozza leginkább az algák...

Mi okozza leginkább az algák növekedését?

Figyelt kérdés
alacsony kelvinű fény okoz gyorsabb alganövekedést?
2013. szept. 17. 23:15
 1/7 YourDestiny ***** válasza:
100%

Ammónia, rossz fény, erős fény - rossz tápozás, meg egy rakás minden.


Maga a Kelvin nem fontos szempont, a fényforrás típusa és színspektruma a leginkább meghatározó.

2013. szept. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 6400K dulux cső alatt sikerült a legtutibb algákat növeszteni: [link]

Persze erős fény kellett hozzá és nem szabadott cserélni a vizet :D



De csináltam ilyen normálisabb akváriumot is,

ebbe 2db 3000K flora glo T8 fénycső + 3db 6500K T8 fénycső + a végén egy 6500K 20Wattos kompakt izzó volt.

[link]

Ebbe azért néha cseréltem vizet.

2013. szept. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy a vízben felhalmozódott tápanyag a fő forrása az algásodásnak, a világítás csak szélsőséges esetekben okoz algásodást, önmagában ritkán. Általában együtt okozzák a gondot.
2013. szept. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszer meg valami vörös színű haj algát is növesztettem fűzfaágakra valahogy, azzal hogy beleöntöttem szárazföldi növényekhez való tápot az akváriumba. Utána asszem egy héten keresztül mindennap cseréltem 30% vizet, és így amilyen gyorsan jött az alga, olyan gyorsan el is tűnt.
2013. szept. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó lámpa alatt is lehet nagy algákat csinálni akkor ha nem cserélsz vizet.


De ha nincs lámpa egyáltalán, akkor nem lesz algás akkor sem ha nem cserélsz vizet.

2013. szept. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De azért az nekem érdekes volt, hogy a 6400K-s 2x35Wattos dulux cső a 200 literes akváriumban is elkezdte növeszteni az algákat, mert rápróbáltam arra is. Pedig ott cseréltem a vizet. Aztán levettem róla és a szobanövények fölé tettem, azok meg kivirultak tőle. Egyből nagy leveleket növesztettek a majomkenyérfáim.

Szerintem az lehetett, hogy a dulux erősebben világított egy pontban, vagy UV tartományban is sugárzott valamit. Fogalmam sincs, de nem volt jó akváriumra, pedig nagyon rá akartam tenni :) Ez rég volt, már nem szarozok ilyenekkel.


Meg utána később mikor vettem T5 csöveket, úgy láttam, hogy a 39Wattos T5 sincs olyan erős, mint a 35Wattos dulux. Persze én megnézetem neten a lumen értékét mindkettőnek, és közel azonosnak kellett volna lenniük, de mégis valahogy szemre ezt másképp láttam itthon.


De ez kb úgy lenne jó, ha lenne 3 egyforma akvárium, mindent azonosan csinálni benne, és úgy végigpróbálgatni ezeket a fénycsöveket. Akkor derülnének ki leginkább a különbségek.

2013. szept. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pendulum92 ***** válasza:
Sok tényezőtöl függ, de én a foszfátot emelném ki közülük.
2013. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!