Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy rendezzem be az akváriumo...

Hogy rendezzem be az akváriumomat?

Figyelt kérdés

sziasztok! kezdő akvarisztikus vagyok. vettem egy 30literes akváriumot. a kérdéseim a következők:


-hány halat vegyek?

-milyen halakat vegyek?

-milyen szűrőt,levegőztetőt?

-milyen melegítőt vegyek (hány wattos stb.) ?

-hőmérő kell bele?

-tisztításkor kell bele valami?pl.: metilénkék antiklór,stb.

-milyen növényeket vegyek? mennyit?

-vehetek bele valami díszt?

-milyen aljzatot vegyek?



előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2013. szept. 21. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

kezdésnek olvasd el az E-book-okat az [link]

hát 30 literben pl szépen megvan 1 betta sok nővénnyel

szűrőnek

ez [link]

vagy ez [link]

fűtőre nem tok sokat mondani attól függ hogy menyi a legalacsonyabb fok a szobában ahol lesz az aki de a víznek 27-28 foknak kell lennie hőmérő feltétlenül kell ! nem kell a legjobb digitális hőmérőnek lennie jó a sima alkoholos vagy higanyos (nem tom melyik van forgalomban)

tisztítani az akváriumot teljesen nem szabad! metilinkéket vagy hasonló vegyszert ne tegyél bele

csak heti részleges vízcserét kell csinálni az akvárium vizének 20-30% állott vízzel azaz nincs benne klór (a sima csapvizet kiméred 24 óra alatt kiszáll belőle a klór és ennyi ezzel lehet kell cserélni a vizet de ami fontos hogy ne fedd le mert úgy nem megy ki belőle a klór )

nővényből olyant amilyen megfelel a világításnak. Amúgy világításod milyen?Hány vatt?

aljzatnak jó a sóder is de vannak cégek akiknek vannak akváriumba való talajok pl: én nekem jbl manado-m van [link]

2013. szept. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi szépen!


Törpe gurámit nem tehetnék bele?

világítás tudom hogy kell,de azért nem írtam mert nemtudom hogy hány wattos kell,vagy az mindegy? mi az a növény ami jófajta?

2013. szept. 21. 16:45
 3/3 anonim ***** válasza:

törpeguráminak 2* ekkora akvárium kell szal nem :/ esetleg ha még nem használtad az akváriumot megkérdez7ed az eladót hogy nem e lehet hogy ráfizetsz csak cserélje be egy 60 literesre

olyan nincs hogy jó fajta nővény :9 de amihez nemm kell nagy fény és könnyen tart6óak azok az: anubiasok, Cryptocoryne-k gömbalga nekik elég a közepes fény a 30 literes akváriumnál 15 watt kőrül van de a kelvin sem mindegy hogy mekkora a 6500k kőrűl a legjobb a legjobb

a lényeg ha magad csinálod akkor ne sima körte izzót vegyél hozzá mert nem jó vagy kompakt fénycsővet vagy fénycsőt , vagy led-et én személy szerint a fénycsövest tartom a legjobbnak (bár azért őszintén megmondom hogy nekem kompakt fénycsővem van :DD)

2013. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!