Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hagyományos, fojtótrafós,...

Pendulum92 kérdése:

A hagyományos, fojtótrafós, gyújtós rendszer megfelelő akvarisztikai célokra, vagy vegyek modern elektronikus előtétet?

Figyelt kérdés
Bővíteni akarom a gyári tetőmben lévő világítást, és van egy régi fénycsőves készletem. Úgy hallottam, hogy pl. ez jobban vibrál. Szükséges vennem előtétet?
2013. szept. 21. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem látni hogy vibrál, nem szükséges pénzt kidobni rá.
2013. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, Nem vibrál jobban. Minden fénycsőben az anionok, és a kationok hordják az elektronokat. Eközben a "hülyék" világítanak. Pont fordítva mint a taxisok. Ők akkor világítanak mikor üresek. Nos. Mivel váltakozó feszültségről beszélünk, így a negatív pólus is folyamatosan ugrál. Pólusváltás során a töltéskülönbség az elektródák közt "0". Ekkor nincs mit szállítani "bolonjószágoknak", így hesszelnek egy helyben, és nem világítanak. Ez a folyamat másodpercenként 50-szer zajlik, a mi hálózatunkban. Tök mindegy hogy elektronikus, vagy hagyományos előtétet alkalmazunk. Különbség csupán csak az első gyújtás sebessége. A hagyományos előtét néhányszor felvillan, mielőtt ténylegesen világít, ez zavaró lehet a halaknak. Az új elektronikus gyújtók, már a felkapcsolás pillanatától vibrálás mentesen kapcsolnak fel.
2013. szept. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi akkor azt fogom használni.
2013. szept. 22. 08:18
 4/12 anonim ***** válasza:

Jó.

Az előtétes megoldással kicsit jobb az energia felhasználása, ennyi a különbség.

2013. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Még annyit kérdeznék, hogy ha 1 x 18 w és 1 x 20 w van ráírva, akkor t5 vagy t8-as csövet tegyek bele, vagy mindegy?
2013. szept. 22. 13:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyértelműen T8.

Mivel a T5-ös cső kizárólag előtéttel működtethető.

Meg ha meglévő a fénycső készlet, (és régi) akkor nem is tudnál beletenni T5-öset.

Nem olyan a foglalat átmérője, nem akkora a foglalatok között lévő távolság...

2013. szept. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké, még egy amatőr kérdésem lenne: vannak ezek a dolgok, összekötve kábellel. Ezt a kábelt hogy tudom elválasztani az alkatrészektől?
2013. szept. 22. 18:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha végképp nem megy, akkor csak vágva! Többi meg ment levélben.
2013. szept. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elválasztani? Minek?
2013. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Elsősorban azért, mert kettő van, és akkor már felhasználom mindkettő vezetékeit, másodsorban azért, mert a mostani vezetékhosszak nem megfelelőek abban az elrendezésben, ahogy én fogom használni őket.
2013. szept. 23. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!