Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi az a fénymennyiség...

Mennyi az a fénymennyiség (W/l) ami mellet nem szükséges még széndioxid beoldás?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
nálam 0,8 w/l van, nincs co2. A növények fejlődnek, alga szinte semmi.
2013. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1W/litert szoktak mondani, de ez csak egy általánosítás, nem minden akváriumra igaz.
2013. szept. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 YourDestiny ***** válasza:
Én normális esetben (megfelelő fénycső) 0,6 Watt per liternél húznám meg a határt.
2013. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pl nekem volt 72 literes akvi, 2db 26Wattos izzóval, ment bele a CO2, volt benne sok hydrocotyle. Utána paludárium szerűséget akartam csinálni, felfuttatam HC-t egy vasfára kint a vízből, de úgy is ment bele a CO2 és akkor erre mit mondanál, hogy 2Watt / liter? Mert a fele vizet leszívtam és úgy ment vagy fél évig, úgy is jó volt, mindegy volt neki. Szerintem a fénynél a felület számít inkább, nem az, hogy hány lityi víz van benne.
2013. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Volt olyan is, hogy 112 literes CO2-vel, amin

kezdetben 4db 26 Wattos izzó volt


4x26 = 104 104/112=0,92W/l Az elején még sok fény kellett, mert a növények alacsonyak voltak.


Aztán amikor megnőttek magasra, közel kerültek az izzóhoz, felmásztak a növények a víz tetejéig, ekkor le kellett kapcsolni egy izzót, különben algásodott volna a teteje. Ekkor 3 izzóval számolva 3x26=78

78/112= 0,69 Ennyi fény kellett bele minimimum ebben az időszakban.


De soha nem számoltam ki, csak láttam hogy a növény hogyan fejlődik és aszerint kapcsoltam a lámpákat.


A növények mutatják, ha kevés a fény, vagy ha túl sok, azt is. Emiatt érdemes úgy megcsinálni a lámpákat hogy tudjad kapcsolgatni. Mert lehet, hogy néha több fényt kérnek, néha meg elég nekik a kevesebb is. És ez szerintem időszakosan változhat, növéstől függően, vízoszlop magasságától függően.

2013. szept. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
Én ezt a Watt per litert valahogy minden bruttó akvárium méretre számolom és írom, nem igazán érdekel, mennyi a víz benne. Persze a vízoszlop szűr, de ha félig van töltve, úgyis jóval kevesebb fény jut el a vízfelületig, mivel gondolom az akvárium nincs az akváriumba, párás környezetbe lógatva.
2013. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
mivel gondolom a LÁMPA nincs az akváriumba...
2013. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pendulum92 ***** válasza:
Sokmindentől függ, tegyél jó erős fényt, aztán ha algásodsz, próbálkozz meg co2 adagolással.
2013. szept. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na tudtam, h valaki bele fog kötni a vízoszlopba, akkor legyen akvárium magasság, nem vízoszlop, mert tényleg mindegy hogy félig, vagy tele van vízzel. De az nem mindegy, hogy 50 centire van a lámpa az aljától, vagy 70, vagy 30.
2013. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:
Ha mélyebbre akarunk menni, azért az se teljesen mindegy, főleg az aljzat közelében lévő kis növények szempontjából, mert a víz megintcsak jobban szűri a fényt, mint az üres tér. :-)
2013. szept. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!