Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Red Cherry? Gömb akváriumba...

Red Cherry? Gömb akváriumba kerülnének, úgy, hogy van száraz rész is. Kimennek esetleg a szárazra? A gömb falán felmásznak? Az aljzat fekete bazalt zúzalék lenne, és növények is lesznek persze. A vizet kell cserélgetni? Mit adjak enni nekik?

Figyelt kérdés
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!

2013. szept. 27. 18:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
43%

nem kéne mindenkit azért lepontoznod, mert egy értetlen hülye vagy.

és a boltosra hallgatsz, akinek az a célja, hogy eladjon.

2013. szept. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

Legjobb lenne egy normál kocka akvárium egy akasztós szűrővel, amire ráhúznál egy szivacsot, hogy ne szívja be a garnélákat, tetejére egy csíptetős lámpa, bele mohák és egyéb vékony szálú növények.


A gömb akváriumra lámpát nem tudsz tenni, szűrőt is nehezen, és ha nincs fölötte egy full erős fény, akkor nem indul be a fotoszintézis, anélkül pedig nincs oxigéntermelés. Az alacsony fényigényű növények oxigéntermelése pedig a nullához konvergál. A hínárok 1w/liter fényen már termelnek egy keveset, de ahhoz sok növény kéne, nagyobb akvárium, és kevés garnéla, hogyha szűrő nélkül akarnád tartani őket sokáig.

2013. szept. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként kb 1 hónapig voltak nekem egy 6 literesben szűrő nélkül garnélák. Egy ismerős hozott 3párat. Nem tudtam mit kezdjek velük. Egy kis akváriumom volt, beletettem. A tetejére lámpát, bele hínárokat meg pár szál olcsóbb növényt. Kb 1 hónappal később kezdtem nekik levegőztetőt nyomni, de addig kibírták végülis. Utána nekiálltak szaporodni. Tele lett garnélával, emiatt elkoszolódott a talaj és ki kellett öntenem az egészet. Átraktam őket egy 45 literesbe egy szűrővel. Aztán folytatták a szaporodást, 90 literesbe is raktam, ott is tele lett, végül nagyon elegem lett belőlük. Eladtam, elajándékoztam, halakat etettem velük, meg mindent. Aztán megszüntettem az akváriumot. De a végén már a beltenyészet miatt nem csak pirosak voltak, már ilyen fehéresebbek is lettek közte és azok már kicsit nyomibbak voltak.
2013. szept. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%
Lehet hogyha csak nőstényeket vennél, akkor nem lenne ilyen túlszaporodási gondod. Élnek kb másfél évig, de ha kifejlett nőstényt veszel ami megvan kb 2 centis, az már legalább fél éves, mert kb addig tart míg megnőnek teljesen.
2013. szept. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Értem. Nem szeretnék rosszat nekik.... Világítás van, bár nem állandó,de azért próbálok sokat világítani nekik. Ez egy marha nagy gömb akvárium, a víz kb 20-25 liternyi benne, 2db garnélát gondoltam bele,nem akarok sokat. A szaporulatot leadnám, ha esetleg lenne, épp hogy egy kis színt, és mozgást vigyenek bele. :)
2013. szept. 28. 17:07
 16/23 A kérdező kommentje:

Plush Polyp válasza:


nem kéne mindenkit azért lepontoznod, mert egy értetlen hülye vagy.

és a boltosra hallgatsz, akinek az a célja, hogy eladjon.



Ha valaki kezdő garnélában, az még nem hülye!

Honnan tudod, hogy volt-e akváriumom például? Igenis volt, és nem is kicsi! Csakhogy itt és most a növényeké a főszerep, meg hogy a gömbbe nem tudok más szűrést csinálni, mint növényt. Most várom, hogy elszaporodjon a növény benne. Ma volt benne egy akváriumos pasas is, ő is azt mondta, hogy ellesznek benne, ha benövényesedik. De biztos ő is hülye....

2013. szept. 28. 17:15
 17/23 A kérdező kommentje:
Elírtam: A boltban volt bent egy akváriumos pasas. Még mielőtt valaki beleköt a hibámba.
2013. szept. 28. 18:54
 18/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen levegőztetőre rakható szivacsszűrőt gömb akváriumba is tudsz tenni. Ez biológiailag szűri is a vizet és még levegőztet is.

Ráadásul mozgatja is a vizet, ami így nem fog beposhadni, a felszínén nem rakódik le a por.



A levegőztetés azért is fontos mert éjszaka a növények is oxigént használnak és széndioxidot termelnek.

2013. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Amúgy a red cherryk nem fognak mozgást vinni a dologba, mert nagyrészüket egy helyben, szöszmötölve töltik.
2013. szept. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Ismerem a szivacs szűrőt, anno növendék halaknál használtam. Egyszerűen nem szeretnék belógatni semmit, illetve szeretném tényleg kizárni a technikát, kivétel a világítás. 2db sem mehet bele? Ha benövi az a fűszerű növényke az alját, akkor sem?
2013. szept. 28. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!