Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 betta,3 black molly,5...

1 betta,3 black molly,5 tetra,2 algaevő,6 rézlazac,20 neon,3 guppi. Szerintetek mekkora akvárium az ideális számukra?

Figyelt kérdés

2013. szept. 29. 10:23
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Minimum 200 litert mondanék.
2013. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem, mert az itteni kérdéseket olvasva felmerült bennem, hogy az én 120 literesem esetleg kicsi lehet. A vizet cserélem rendszeresen, porszívózom a talajt, meg ígyekszem a ph-t meg a keménységet normális szinten tartani. Tömeges pusztulás még sose volt.
2013. szept. 29. 11:07
 3/8 kzs ***** válasza:

Való igaz, legalább 200 liter kéne nekik.


Azonkívül nem biztos hogy jó ötlet black mollyt és bettát összerakni. Tudniillik a black molli hajlamos a csipkelődésre.


Ja, a neonhal hidegvizi, a többi (főleg a betta és a black molly) melegvizi. Nem rakhatóak együtt!


És mi az hogy algaevő? Ancistrus, otocinclus, vagy valami más akar lenni?

2013. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
A méret még elmegy, bár neccesen. A nagyobb baj, hogy se a hőmérséklet, se a vízigényük nem passzol össze. A guppik és a mollik a kifejezetten kemény vizet szeretik, a tetrák és a lazacok a lágyat. A Betta jó meleg vizet igényel, a neonok hűvösebbet. És a tetra és a rézlazac is erősen rajhalak, kevesen vannak. Több viszont nem fér el.
2013. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen, azt tudtam, hogy a neonoknak hidegebb víz kell, de nem tudtam ellenállni, mert nagyon tetszenek. A molli-betta páros pedig még nem okozott problémát, pedig már több hónapja együtt vannak. Az "algaevők" pedig ancik, megvannak egymással, bár az egyik nem nőtt, mert a territóriumuk összeér, de az boltos azt mondta, hogy nem lesz gond, ezért megpróbáltam.
2013. szept. 29. 11:30
 6/8 A kérdező kommentje:
vagyis a jó megoldás, ha a neonokat kiveszem, helyettük teszek be még lazacot, meg tetrákat. Rendben, köszönöm a segítséget és a válaszokat.
2013. szept. 29. 12:14
 7/8 anonim ***** válasza:

az is megoldás, ha a neonokat vörös neonra cseréled.

de a molli nem kéne bele, mert az a kicsit sós vizet szereti.

2013. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"de az boltos azt mondta, hogy nem lesz gond,"

A boltosnak az a dolga, hogy eladja az árut. Ha minen aggályt, vagy ellenjavallatot elmondana, éhenhalna.

2013. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!