Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég nagy az akvárium?

Elég nagy az akvárium?

Figyelt kérdés

250 literes és van benne 2 kb.5-10 cm-s algaevő,15 db pontylazac,és 1db ilyen totál narancsárga hal(nem tudom milyen)

Nem rég még volt benne 20 guppy és 10 tök fekete hal amik az akvárium alján voltak nagy részt és volt még egy standby hal is, de 2 hét alatt ezek eltüntek.

Mi lehet a probléma?



2013. szept. 29. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Kevés az info, ennyiből nem lehet megmondani hogy mi történhetett. A narancsárga lehet szifó, vagy aranyhal, a fekete talán blackmolly vagy fekete terta, vagy bármi egyéb. Ha te nem tudod milyen halaid vannak, akkor mi sem. A standhal elég agresszív, lehet hogy ő is bántott valakit, de hogy ő mitől halt meg, hát talán egy betegség vitte el az egész csapatot. Tünetek voltak előtte? Lehet, hogy gyenge a szűrésed, vagy friss vízbe raktad őket, vagy teleraktad mészkövekkel, vagy megfáztak. Trópusi halaknak kell azért 24 fok, némelyiknek 26 is.
2013. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A fekete ilyen volt: [link]



A narancsárga azt jól mondtad szifó volt,23-24 fok van az akváriumban,a szürés szerintem az is jó,külső szűrés már 7 éve meg van.

Mikor bekerültek a fekete halak a vízbe,asszem utána 2 nappal meghalt standhal, meg 3 guppy ki is vettem őket.Raktam bele fertőtlenítőt,kék lett a víz(olyannak kell lennie)reggelre újra jó lett.És 2 hét után azt vettem észre hogy eltűnt az összes guppy,meg a feketák is

2013. szept. 30. 06:53
 3/5 anonim ***** válasza:
A kék színü szer metilénkék amit betegség esetén szoktak használni. Ha kék lesz töle a víz az nagyon sok, ezzel valószínüleg kiirtottad a szüröben élö bacikat amitöl felhalmozódott az ammónia a vízben. Ennek következtében dögölhettek meg.
2013. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Többször ne tegyél bele, többet árt mint használ(persze külön akváriumban betegségnél jó).
2013. szept. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké köszi,és ha most megint vennék bele akkor elég lenne az akvárium,vagy azoknak már nagyobb kellene
2013. szept. 30. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!