Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS, az baj, ha ezt nem mondtam?

SOS, az baj, ha ezt nem mondtam?

Figyelt kérdés

Az van, hogy egy hete voltam állatboltban és teknős akvárium után érdeklődtem. Mondtam, hogy majd jövő héten jövök érte, mert csak akkor tudok.

Csütörtökön voltam bent, csakhogy most egy másik eladó is volt ott és most vele beszéltem. És rendeltem egy akváriumot, de nem mondtam külön, hogy teknősnek kéne. És lehet, hogy ő hal akváriumot rendelt. Bár nem tudom, hogy van-e a kettő között különbség...


Most mit csináljak? Ők megrendelik, de nekem meg nem lesz jó, akkor én leszek a hibás, hogy nem szóltam. Lehet, hogy már meg is rendelték....



2013. szept. 28. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a hal akvárium ugyanolyan, mint a teknős akvárium. Max jobb, mert erősebb. A terrárium csak annyiből különbözhet, hogy vékonyabb üvegből van. De egy ismerősnek a teknőse kirúgta a terráriuma oldalát, aztán inkább egy vastagabb üvegből készült akváriumba tették. Szóval az csak jobb, ha akváriumot rendeltél.
2013. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most megnyugodtam, köszi :)
2013. szept. 28. 20:18
 3/11 anonim ***** válasza:

azért elég baj, hogy ennyire rájuk bízod a döntést.

csak ennyit mondtál, hogy: "rendeljenek nekem egy teknős akvaterráriumot!" ?

2013. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy volt, hogy múlt héten bementem. Elmondtam, hogy mit akarok. Egy 80x40 centis akváriumot. Akkora volt is nekik akkor, viszont akkor még nem tudtam megvenni. Mondtam, hogy jövő héten jövök érte. Csütörtökön mentem is érte, de mondták, hogy azt már elvitték. És akkor rendeltem egy újat. Csakhogy most egy másik eladóval beszéltem. És ennek az eladónak azt nem mondtam, hogy teknősnek kéne...
2013. szept. 28. 22:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túl aggódni. Az üveges tudja hogy milyen vastag üvegből kell lennie, aki ezer akváriumot készített már. Olyanból fogja csinálni, ami a multkori volt és azt ha akváriumnak árulták, akkor az megfelel akváriumnak is, meg terráriumnak is.
2013. szept. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pl ezen akváriumok bármelyike is megfelel terráriumnak:

[link]



Teknőst, sivatagi gekkókat is lehet tartani benne. Nincs ráírva, hogy mindenképp tele kell rakni vízzel.

A szakállasagámámat is akváriumban tartom, homokos talajon, víz nélkül, mert akváriumom volt csak itthon. És ha veszek neki nagyobbat, akkor sem terráriumot fogok venni, mert az akvárium sokkal jobb, azt másra is használhatom.

2013. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! :)
2013. szept. 28. 22:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Éppenséggel sokkal jobban jártál volna, ha utánajársz milyen terrárium jó (praktikus) egy teknősnek.


Pontos méreteket adva, hogy egyből felnőtt méret, vagy kisebbel kezdesz, és ilyen napozót is jó építtetni bele:

[link]

2013. szept. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem az eladót, és azt mondta, hogy ekkora jó lesz. Mert én előtte kisebbet akartam.

Meg minél természetesebb, nekem annál jobban tetszik. Majd veszek bele növényeket, meg köveket. És nem matrica meg mű fű lesz benne. És az akvárium köré pedig növényeket teszek.

Nem azt mondom, hogy ez csúnya, csak nekem a természetesebb jobban tetszik.

2013. szept. 29. 09:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem szükséges műfű, bármivel burkolhatod, de a napozót akkor is így a legcélszerűbb, legbiztonságosabb kialakítani, és a leg helytakarékosabb is, mert alatta nem foglalod el a helyet.

Ha újonnan építteted, akkor ezt érdemes beleragasztani.

Minden más megoldás sokkal több helyet foglal, ami egy 80×40-es medencében amúgy is elég kevés.

[link]


[link]

2013. szept. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!