Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Könnyező vízipálma akváriumba?

Könnyező vízipálma akváriumba?

Figyelt kérdés

2013. okt. 1. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk! Van könnyezőpálma (Filodendron), ami nem bírja a mocsári körülményeket, és van a vízipálma, aminek a gyökere ugyan szereti, ha vízben áll, de a szára hosszú távon nem viseli el (elrohad). Ráadásul szobai körülmények közt 1 méteresre is megnő, így nem igazán tudom elképzelni egy akváriumban.
2013. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pendulum92 ***** válasza:

Első!


Hidd el, hogy a filodendron is bírja a mocsári körülményeket. Élőgépes szennyvíztisztításban is használják a gyökereit vízbe merítve. Sőt, én is akarok rakni a nyíllevél és vitorlavirág mellé. :)


Kérdező: Nézd meg, hogy az általad kinézett növény nevelhető-e hidroponikásan. Én használok növényeket a szűrésemhez, jól beváltak.

2013. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pendulum92 ***** válasza:
Pontosítom magam, ha a mocsári körülményeken azt érted, hogy időszakosan víz alá merül az egész növény, azt valóban nem bírja, de a gyökereit akár állandóan akvárium vízbe lehet rakni, jól nőnek benne.
2013. okt. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

na erre voltam kíváncsi pontosan így akarom megoldani szép indás gyökereiben szépen rejtőzhetnek a halak

szóval akkor biztos nem lesz semmi gond vele ?

2013. okt. 1. 20:34
 5/11 Pendulum92 ***** válasza:

[link]


Kell ennél több bizonyíték? :)

2013. okt. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

egy pillanat alatt irigy leszek ha ez a te akváriumod :DD

viszont zseniális holnap beüzemeltetem

2013. okt. 1. 20:41
 7/11 Pendulum92 ***** válasza:

Nem, az akvarista.hu-n egy blogból szedtem a képet, remélem nem sértődik meg az illető, ha meglátja itt :D



Az enyém az ilyen: [link]

Itt a gyökerek a hátsó részen lévő szűrőtartályokba lógnak, mintegy száréskiegészítésként. És baromi szépek, nőnek mint a gomba. ;)

2013. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
teljesen jóó köszönöm a segítséget :)
2013. okt. 1. 20:46
 9/11 Pendulum92 ***** válasza:

Köszönöm, és szívesen.


Sokan nem ismerik a szárazföldi növények hasznosságát az akvarisztikában, pedig szép(és szűrőhatásuk sem utolsó!) az is, ha nem csak akváriumban van dús növényzet, ha nem az körül is. :D

2013. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
így igaz pont a szűrés a legfőbb oka annak hogy megcsináljam aztán az ivadékok is bujkálhatnak benne :)
2013. okt. 1. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!