Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek jo ha kékes a...

Szerintetek jo ha kékes a fény az akváriumban?

Figyelt kérdés
tettem fel ledszalagot világitásként, ami elméletileg 6500 k ,de viszont kékes fénye van.édesvizi,növényekkel ellátott akváriumrol van szò.közepes alacsony fényigényü növényeim vannak.

2013. okt. 3. 09:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hát nincs nagy fényerő, de fogyasztása sincs sok, jah :)
2013. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Pendulum92 ***** válasza:
Én megállok a fénycsöveknél, azok jól beváltak.
2013. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
12:45 miért mi vagy?
2013. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
ezek szerint a power ledeken kivűl más led nem jo az akváriumokhoz.de vajon az hogy kékes a fénye az jo lehet?
2013. okt. 3. 16:35
 15/23 anonim ***** válasza:

direkt édesvizihez való ledbe színeseket is nyomnak:

[link]

2013. okt. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
2013. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
hidegfehér, kék és piros ledeket használnak
2013. okt. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. okt. 3. 18:45
 19/23 bamboochatheone ***** válasza:

hable ajánlomfigy elmedbe ezt a videót: [link]

Ha ugyanennyi wattszámmal megcsinálod ezt a fényerőt kb ilyen hődisszipáció mellett akkor elhiszem hogy a led szar.

2013. okt. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

De én ezeket a gagyi ledeket szarozom le, mint pl a ledszalag, meg amiket árulnak a halas boltokban "akvárium lámpa" címszó alatt. Azok alatt nem tudsz növényt tartani.


A power ledet nem szaroztam le. Vagy igen? A power ledekkel véleményem szerint egyetlen baj van, hogy icipici mikro résznyi helyen keletkezik a hő, így nehéz elvezetni a hőt. Nem az a baj, hogy sok hőt termel, mert nem termel sokat, csak túl kis részen. Ha kínából hozatod ezt a ledet amit ők használnak a videón, az 13ezer Ft + a szállítás, de ez csak a led, és kell hozzá még hőelvezetés, komplett hűtés, szerintem ventillátor is, ha folyamatosan akarod használni, szinte biztos, és kell ház, optika, tápegység, mert nagyon stabil táp kell neki. Összességében drága. Lehet kapni hasonló reflektort pl itt 55 900 Ft+áfa, [link]

Ez ugyan 3ezer kelvin, tök narancssárga, de ezzel már jól lehetne növényt termeszteni gondolom mégis. De mi halandó emberek ilyeneket nem próbálunk ki, mert nekünk a gagyi ledek elérhetők csak árban.


Barátom vett 1700 Ft-ért 4 Wattosat, amiben 16 vagy 18 led van, és az kiváltja a 20Wattos halogént állítólag, nekem nem tetszik a fénye, de mindegy, ez részletkérdés.

A dobozán nincs rajta hogy hány lumen, viszont adnak rá 2 év garit, ilyen szempontból jó. A munkahahelyén akarja lecserélni az összes lámpát az állmennyezetben ilyenekre. Vagy 30-40db halogén van ott aminek a fele már ki van égve, egyelőre 5-öt vett csak, és lassan majd az összeset lecseréli. Nyilván jobb lessz, mert kevesebbet fogyaszt, de sokba fog kerülni mindet lecserélni. Lakásvilágításhoz nem kellenek nagyon erős ledek. A 20 Wattos halogén sem erős.


Itthon nekünk a szobában középen a csillárban van 2 energiatakarékos izzó, 20 Wattosak, ez nagy szoba és bevilágítja jól, mert fehérek a falak. Így lehet hogy 2 led is bevilágítaná, csak ide másfajtát kéne tenni. Nem tudom még milyet. Valszeg fogok venni valamit, kipróbálgatom, hogy ennyivel is csökkentsem a számlát.


De ha nem érdekelne a villanyszámla, akkor hagyományos izzóval világítanék, még csak nem is energiatakarékossal, mert még mindig annak van a legszebb fénye, az én szememnek az a legkellemesebb, csak azt már egyszerűen nem használhatom, mert sajnos érdekel a villanyszámla.

2013. okt. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!