Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160*60*60cm-es növénykertészes...

160*60*60cm-es növénykertészes akvárium mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
tudom, hogy sok mindentől függ, ezért ha árat mondasz kérlek a különböző termékek árával válaszolj, előre is köszi :)
2013. okt. 8. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:

kivonod belőle a palack árát,

[link]

veszel helyette egy nagyobb palackot, ilyet, vagy nagyobbat

[link]

ezt olyan 3 havonta töltheted, ennyiért

[link]

vagy veszel hegesztős co palackot, az olcsóbb és a töltése is olcsóbb

2013. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ekkorát találtam max, ez ennyi

[link]

2013. okt. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szűrése és világítása is jó sok gondolom?
2013. okt. 8. 18:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugy van. Novenyes akvariumnak 10 x olyan szurese kell legyen, vilagitasrol nem is beszelve. A te akvariumod ez a hatvan magas eleg nagy vizoszloppal bir, pl gyepet mar nem lehetne ultetni hagyomanyos t5 t8 csovekkel. Plusz co2 rendszer. Ha rendesen megcsinalod, ez az

Akvarium mellett ugy 2,5 kiló. Sok sikert, gyonyoru dolGokat lehet kihozni ha van ra xp-d.

2013. okt. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nagyon spórolósan dobod össze, akkor is fél milla alaphangon.

Palackból minimum 10 kg-ost vegyél, az szerintem három hónapig elég lehet. Egyébként én (és még sokan mások)a papillon reduktort használom, aqua medic mágnesszeleppel, vízszűrő házból készített reaktorral. Világításban nem tudok nyilatkozni, én 50 cm-nél magasabb akváriumot nem erőltetnék. Ekkorához szerintem szűrőakvárium kell.

No meg a fenntartása sem elhanyagolható, ide már nem elég a panzi aquaplant.. :)

(Nagyon óvatosan saccolgatva is jóval tízezer fölött lehet a havi rezsije. Inkább húszhoz közelít.)

2013. okt. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most nézem, hable 2kg-os palackot írsz három hónapra ekkora aksihoz? :D Szép álmok..
2013. okt. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja lehet, hogy előbb kifogy, nemtudom megsaccolni, nekem van egy 10, vagy 20 kilós hegesztős palackom egy nagy kayser reduktorral, nemtudom mennyi gáz van még benne, abbahagytam a co2-zést. Használtam 2 akváriumra valameddig, azt se tudom meddig ment. Persze le lehet mérni mérleggel, és abból kiderül hogy még mennyi gáz van benne. De hát biztos attól is függ, h mennyi idő alatt fogy ki, hogy mennyi gázt nyomatsz bele. Túl sokat nem lehet, mert megfulladnak a halak.
2013. okt. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de sok szép növény van, amihez nem kell CO2 befecskendezés is ugye? mármint ki lehet kerülni jó pár növénynél, ha megfelelő a világítás, sok növénytáp és sok táptalaj van, nem?
2013. okt. 10. 23:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok fénnyel, sok táppal, CO2 nélkül, algásodni fogsz.

Mindig az arányokat kell figyelni, hogy a világítás/tápozás/szűrés/CO2 megfelelő legyen. CO2 nélkül kevesebb fénnyel, kevesebb táppal, alacsonyabb igényű növényekkel is lehet szépet összehozni, de az soha nem lesz olyan igazi "növénykertészes".

2013. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!