Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ettől lehet ilyen a szűrőm?

Ettől lehet ilyen a szűrőm?

Figyelt kérdés

Van egy hydor prime 30 asom,néhány éve nagyon hangos és nem is tolja a vizet annyira mint kéne.

Kitisztítottam többször is,a csöveket is,nem lett jobb.

Ma totál szétszedtem és megláttam hogy a rotorból le van törve egy lapát.Ettől lehet hogy nem fúj olyan erősen mint kéne?

Most visszaraktam így ahogy van,majd veszek bele újat ha találok



2013. okt. 7. 20:37
 1/5 YourDestiny ***** válasza:
Teljesen logikus. Ezáltal a rotor eleve nem mozog egyenletesen, ahogyan kéne, ki-kitér az útjából, így értelemszerűen hangos is. A tengely se lehet a toppon, komplett azzal kell cserélni.
2013. okt. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 YourDestiny ***** válasza:
Egy milliméter nagyságú törés is hangosságot és problémát okozhat, akárcsak egy hajszálrepedés a mágnesen, nemhogy egy komplett lapát hiánya.
2013. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

milyen tengely? úgy érted ez? [link]


értelemszerűen az egészet akarom cserélni,csak nem tudom melyik tengelyre gondolsz


attól hogy így használom nem fog elromolni ugye?

akkor erősebben fogja majd tolni a vízet?

2013. okt. 7. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem romlik el, mert gumi ágyazású a tengely, így komplett cseréled. De remélem nem fogja kikoptatni a házat. Nem tudom tud e beverődést, kopást okozni, ilyesfajta tapasztalatom nincs.
2013. okt. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
A tengely, amin a rotor forog. Ha kerámia, simán el is törheti. A acéltengelyes, akkor nem kell ettől tartani. Viszont egy a lényeg, én így a szűrőt nem használnám.
2013. okt. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!