Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Belső szűrőbe kell tenni...

Belső szűrőbe kell tenni valamilyen betétet a szivacsán kívül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 54 literes akváriumunk van, claro 600-as szűrővel. Egy ismerősöm szerint a szűrőjébe betétet kellene raknom, amiben baktériumok telepedhetnek meg. Próbáltam olvasgatni a témában, de kezdek belezavarodni :)

Az én időmben még csak szivacsos szűrő volt, most meg csak pislogok a sok -számomra- újdonságon...

Köszi, ha segítetek! Kimaradt pár év az akvarista-életemből (és régen is csak guppiztam) :)


2013. okt. 8. 20:35
 1/3 Pendulum92 ***** válasza:
Ez egy sima szivacsos belső szűrő, ebbe nem igazán lehet tenni bio szűrőanyagot. Viszont ezzel lesznek gondok, ha néhány halnál többet tartasz.
2013. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 YourDestiny ***** válasza:
Erre a célra a szivacs is tökéletes, az a lényeg, hogy megfelelő méretű legyen, és ne túl nagylyukú. Vannak persze többrekeszes belsők, ahol van lehetőség variálni a szűrőanyagokat, de a tiéd nem olyan. Nem túlzottan ismerem ezt a szűrőtípust, de az ilyen olcsóbb szűrőkbe szokás kis kosárkákat rakni, gyárilag aktív szénnel. Ha van, annak a helyére rakhatsz Siporax Minit vagy Eheim Substrat Prot. De akár ki is veheted, és a kosárka a helyét is kipótolhatod szivaccsal, így a későbbiekben a két szivacsot külön-külön tudod majd tisztítani, ami azért előrelépés.
2013. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Majd megkukkantom belülről :)
2013. okt. 9. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!