Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügéres akváriumban használtok...

Sügéres akváriumban használtok valamilyen növénytápot?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Anubiasnak elég havonta pár csepp, olyan lassan nő, hogy tápot alig vesz fel. Vagy most mire gondolsz, milyen növényre?
2013. jún. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anubias crypto. De miből párcsepp?
2013. jún. 5. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:

pl easy life pro fito,

vagy Ga macro + micro

2013. jún. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy vegyél ilyen panzi aquaplant táptablettát, az olcsó.


Egyet bedobsz simán a vízbe, egyet meg a cripto gyökeréhez nyomsz.


Ha sárgul a cripto, akkor kell a gyökeréhez nyomni egy tablettát, meg amúgy sem árt neki.


Az Anubias is picit megindul tőle a növekedésben.

2013. jún. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Nem kell az anubiasnak semmi, teljesen felesleges. Ne locsolj semmit. A sügerek nagyon nem szeretik. A crypto meg egyébként is györkéren keresztül veszi fel a tápanyagot. Neki mehet Aquaplant gyökértabi, sőt, én ajánlom is, én is dobok neki havont az aljzatba. Csak jól dugd el, mert kikotorják.
2013. jún. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nagy anubias barteri, az totál olyan mint egy műnövény. Csak a növését lehet gyorsítani tápozással, de sárgulni soha nem fog attól, hogy táphiányos, legfeljebb leáll a növésben és stagnál. Egy évig biztos nem tápoztam és nem látszott rajta semmi, csak nem nőtt semmit. Utána kapott tápot és hozott egy új levelet.


Ennél jobban már csak a gömbmohát lehet elhanyagolni, amit soha nem tápozok. Minek, ha zöld.


A kis levelű anubias nana sem egy sárgulós fajta, de az pöndörödik ha valami baja van, ezért neki néha öntöttem egy kis pro-fitot és 1 kis bokorból lett kb 6 bokor egy év alatt nagyjából (persze mert szétvágtam 6 felé kezdetben).


2 kis criptom volt amit elhanyagoltam volna, viszont néha erőteljesen sárgulni kezdtek, ekkor kénytelen voltam egy gyökértabit nyomni a gyökerükhöz. Ezután 2 hónapig megint rendben voltak, de nem nőttek igazán, szóval szerintem ez csak egy minimál tápozás volt nekik.


Lustáknak való növények, simán el lehet őket hanyagolni, nem bánják, de ha valaki tápozza, akkor tudnak nőni és hosszú távon meglátszik rajtuk a különbség.

2013. jún. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!