Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak a halaim?

Miért pusztulnak a halaim?

Figyelt kérdés

Múlt hét csütörtökön kezdődött. Ez előtt egy hétig csak 2 dánió volt(van).

-Csütörtökön vettünk 2 db him törpegurámit, egy kobaltot és egy tűz gurámit. Vasárnapra elpusztult a kobalt De a tűz a mai napig él és virul.

-Szombaton vettünk egy elvileg plekót, kicsi 3 cm.

plusz egy lány törpegurámit. Ez a gurámi is megdöglött másnapra. Plekó jó egy napig csak az oldal űvegnél a szürő alatt állt,de azóta szépen dolgozik... :)

-Kedden vettünk 6 db Vörös Neont ebből 5 db ! szinte fél óra alatt elpusztult. Vettünk még ugyanekkor egy ezüst molly párt is. Ők úgy néz ki jól vannak bár a lány kissé sokat gubbaszt(szerintem).

-Ma(szerdán) vettünk 3 sima neont és 3 serpalazacot és egy pörölycápa harcsát vagy mi a neve...

A 3 serpa úgy tűnik-eddig-jól van. A cápa először úszott nagyon körbe minden felé de kb 1-2 óra után megállt és az óta kb 7 órája már csak egy helyben úszik. Adtam enni nekik akkor a cápa örült módjára evett aztán vissza állt a "helyére".

1 neon berakás után 15-20 percel beállt fejjel le és hassal fel egy szűk sarokba,meg kopogtattam és kiugrott. Ezután szépen uszkált.

Most 2 neon döglődik még nem vettem ki őket...reménykedek még... de hol ide hol oda akadnak be vagy fel.

-

Én értem hogy bármi lehet de ha a viz a rossz akkor hogy van az hogy egyesek "túlélik" mások nem.


Ja van egy algázó gébem is. Őt szinte elsők közt vettem. A két dánió után, 3 napig nem láttuk de előjött és azóta szépen jön megy, jól leeszik az algát a plekóval együtt.


Kérlek irjatok mitől van ez a pusztulás sorozat. Mikor kicsi akvám volt megvettünk egyszerre 12 halat másnap még 3 at és semelyiknek nem volt baja.(45literbe)

Ez meg 112 l.

Jó ha 10 db hal van de már nagyon idegesit folyton pusztulásuk. Drága is egynémelyik, meghát sajnálom is őket.

Utolsó kérdés: ha pl éjjel döglik meg valamelyik(vagy nem veszem észre hogy kivegyem) akkor a többiek megcsipkedik esetleg meg is eszik ? Ha igen bajuk lehet-e ettől?



2013. okt. 9. 18:58
1 2 3
 11/21 YourDestiny ***** válasza:

Akkor csinálj egy tesztet most is, mert az ammónia nem napok alatt, de órák alatt felszökhet. Mellesleg a helyzet kicsit rejtélyes. Megbízható forrásból voltak azok a halak?

A biológiai szűrésed egyébként kevés, mégha nem is itt a gond.

2013. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Pendulum92 ***** válasza:

Valószínűtlen, hogy egy sima mechanikai szűrő mellett ne legyen magas az ammóniád.


Lehet esetleg hogy sokkot kaptak az eltérő vízminőség miatt. Más keménység, pH, hőmérséklet talán.

2013. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy sokkot kaptak a hőmérsékletváltozástól? Főleg a vörös neonok példája miatt gyanús. Csináltál hőmérséklet egyenlítést? Úgy, hogy az újonnan érkezett halakkal először zacskóstul együtt beleteszed az akváriumba kb negyed órára.
2013. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igen,csináltam. Holnap teszet veszek azán irok mi lett.
2013. okt. 10. 08:35
 15/21 YourDestiny ***** válasza:
De ne papírtesztcsíkot vegyél, mert annak vagy lehet hinni, vagy nem.
2013. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Pendulum92 ***** válasza:
Én csak a spektrofotométernek hiszek :D
2013. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
hogyan takarítod a szűrőt?
2013. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

leszivott vizben csak nagyjából kiöblitettem még csak 1 x ebben az akvában de előtte a kicsiben is igy tettem. Majd szombaton lesz a heti 25 % os vizcsere és akkor a szűrőt is. Csak azért 25 mert már nem tudok több vizet kitenni állni. Két locsolót vettem egyik 10 a másik 15 literes. Leszivott mennyiség csak KB ! 2 felmosó vödörnyit leszivok a talajt porszivozva. Jó ?

Még egy kérdés jutott közben eszembe:

Ti hogyan takaritotok a kishalak alatt? Még alig 1hónapos miki plattik. Kb 18-20.db. Szivni nem tudom mert kicsik és félek felszivnám őket meg ha "matatok" náluk alulra húzódnak, nem fel.

Fagyasztott izét kapnak kukac félét. imádják de nagyobbat kakilnak tőle mint amit megettek.... Minap már egyenként kézzel szedtem ki a kakit. Átöntöm őket egy kis szitába alájuk pici viz vödör kimos és vissza.

2013. okt. 10. 18:36
 19/21 YourDestiny ***** válasza:
Ööö... kukac? Az mi lenne? Szúnyoglárvára célzol?
2013. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Igen azt hiszem. 6fele ilyesmi van fagyasztva kicsi kockakba...
2013. okt. 11. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!