Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik ell egy akváriumhoz?...

Mik ell egy akváriumhoz? Milyen berendezések én ilyen szűrők meg ilyesmikre értem! Egy vagy két guppit tartsak?

Figyelt kérdés
Írjatok le mindent ami az akváriumhoz kell meg a guppikról is írjatok! hogyan tartsam őket,medig élnek, mikor kell vizet cserélni
2009. nov. 10. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugy gondolom,hogy ha tudsz netezni sokkal több infót tudsz meg ha a böngésződbe beírod a keresőbe,hogy akvarisztika vagy akvárium berendezése vagy akváriumi halak vagy éppen ha guppit szeretnél akkor a guppit.Rengeteg infót megtudhatsz ott szakemberektől.
2009. nov. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha megnézel egy akávrium szettet, akkor abban majdnem minden benne van. Majdnem, mert aljzat nincs.

Ha motors belső szűrőt veszel, akkor külön levegőztetésre nincs szükség.

Ha párban tartsz guppit, akkor 99%, hogy lesz szaporulatod. El kell döntened, hogy ezt szeretnéd-e.

2009. nov. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Én feltétlenül javasolnám egy akvarisztikai könyv átolvasását, mielőtt halat vennél.Vagy mint írták ,keress rá a keresőben a témára.
2009. nov. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szürő,víz hőmérséklet mérő
2009. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az Akvarista fórumon rengeteg jó infót találsz arról nem is beszélve, hogy a hirdetések között kis (használt) akváriumszettek közül pár ezer forintért is találsz az igényeidnek megfelelőt.

Alapvető, hogy legyen vízmelegítőd mert trópusi halakról beszélünk. Bár a guppik már 20 fokos víztől tarthatók. A legjobb ha van szűrőd is, mert akkor nem kell olyan sűrűn vizet cserélni. De javaslom, hogy legalább egy szivacsszűrőd legyen, hogy a biológiai egyensúlyt fenntartsad.

Vízcsere: Hetente a víz harmada. A cseréhez szánt vizet érdemes állni hagyni, ezáltal klór távozik belőle.

A guppikra térve, kezdőknek az egyik legjobb választás, de mindenképp csatlakozom az előttem szólóhoz nem árt hogyha olvasol előtte valamilyen formában szakirodalmat. Egy tanács: célszerű több nőstényt tartani mint hímet, mert az eleveszülőknél a hímek állandóan udvarolnak. Ez a nőstényeket "le tudja fárasztani".

Remélem tudtam segíteni...

ALF

2009. nov. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!