Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tartható piranha itthon?

Tartható piranha itthon?

Figyelt kérdés

Nem mintha szeretnék, csak kíváncsiság. :)

A húsevő (vöröshasú) piranhára gondolok.Mekkora aksi kellene nekik?Gondolom, mivel csapathal, egyedül nem érezné jól magát.

Egyáltalán tartható otthon, akváriumban?Kapható kereskedelemben?



2013. okt. 16. 09:08
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:
2013. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet tartani, nem kell engedély hozzá. csak a fent belinkelt körülményeket kell nekik megteremteni.


biztos van olyan állatkereskedés, ahol tudnának rendelni.

2013. okt. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
akvarista.hunj van egy ember aki tart és eladó neki :)nem kell óriási akvárium nem nagyok ezek vagy 40már elég is belőle olyan 100-150litertől sztem már jó az az ember is 110be tartja viszont van a gyümölcsevő ami 60-80cm re is megnő neki óriási kell!
2013. okt. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mondjuk elírtam nem 150től inkább 300tól
2013. okt. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismerősnek voltak úgy 200 literben, de elég sok és elég nagyok voltak. Ez rég volt, egyik este etetetéskor kihúzta a levegőztetőt, elfelejtette visszadugni, másnap reggelre mind meghalt. Valszeg érdemes kevesebbet tartani, még ha csapathalak, akkoris. Egymást nem bántják, csak elég levegő igényesek, így biztosnágosabb ha sok a víz és kevesebb a hal benne.
2013. okt. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Inkább nagyobb helyet igényelnek. A viselkedésük eléggé pontylazacos, igénylik a társaságot. Ehhez pedig nagy hely kell, és komoly szűrés. Én inkább 500 litert mondanék rá. A súlyrekorder hal majdnem 4 kilós! Ha a negyedét vesszük, az még akkor is nagyon sok 200 literbe. Takarítani sem túl egészséges egy ilyen akváriumban, úgyhogy kell a hely hogy a lebontó folyamatok hatékonyan működjenek.
2013. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 My János 1926 ***** válasza:
Igen tartható ! Egy halnak 100 l es akvárium. Nekem is van és él mint hal a vízben.Kicsi halat vegyél ha lehet
2022. febr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!