Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek Mennyi fogyaszthat...

Szerintetek Mennyi fogyaszthat egy 200w-os vízmelegítő, amit 400 literes akváriumba tennék?

Figyelt kérdés
Sziasztok arra lennék kíváncsi igazából, hogy mennyit fogyaszthat meg ha mindig működik 0-24-ig naponta akkor non-stop 200w-ot eszik?Mert ugye bár ha jól számolom akkor ((200w*24óra)*44ft/kwh)*30nap=az 6336ft én ezt egy kicsit sokallom,vagy a termosztát amikor lekapcsolja akkor nem eszik vagy valamivel kevesebbet eszik, vagy hogy működik légyszíves valaki adjon valami használható választ!Ha kisebb vízmelegítőt vennék mondjuk akkor meg gondolom nem lenne megfelelő a 400-ashoz.Előre is köszönöm a segítséget, sziasztok További szép napot!

2013. okt. 17. 23:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Már ez sem megfelelő a 400-ashoz. 400 literheslz 400 W kéne.
2013. okt. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekem a 200-as tengerit egy 100Wattos fűti, de nincs ez mindig bekapcsolódva. A lakásban asszem olyan 22 fok van, és az akvárium 26 fokos nagyjából. Szerintem ez fél napot se megy. Ugyan nem nézem állandóan, de nem sűrűn látom hogy bekapcsol.
2013. okt. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Salx Narval ***** válasza:
Úgy kell nézni a dolgot ahogy hable írta, a lakás hőmérsékletét kell alapul venni és ezt a hőmérsékletet kell csak a kívánt értékig melegíteni, ami jelen esetben kb 2-3 fok. Bőven elég a 200W ahhoz, hogy pár fokot emeljen, még akkor is ha csak 18 fokos a szoba. Természetesen nem működik állandóan, hiszen ha elérte a beállított hőfokot, kikapcsol. Nálam egy 80W-os fix fűtő melegíti a 300literes akváriumot, még ez is képes a 22 fokos vizet 26 fok fölé emelni, ezért este ki van kapcsolva. Gondolom nem fűtetlen nálatok sem a szoba, úgyhogy ne aggódj nem működik állandóan csak néha-néha bekapcsol, hogy tartsa a hőmérsékletet.
2013. okt. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 YourDestiny ***** válasza:
Ne 24 órával szorozd. Nem fog non-stop menni, átlagban 3-4 órát egy nap. Viszont a 200 Wattos szenvedni fog, az nagyon kevés lesz oda.
2013. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Salx Narval ***** válasza:
Ne már srácok, hogy a fenébe szenvedne 200W? Nézzetek meg egy táblázatot, ha nekem nem hisztek 4-5 fokot 80-100W-is simán emel, sőt nem az a cél, hogy fél óra alatt egy 200W-os fűtőtest felmelegítse az akváriumot, ez nem egy bojler. 200W-nál már érdemes rácsot tenni a fűtőtest köré, mert rásülnek a halak, nem beszélve a kialakult hőlépcsőkről. Ekkora hülyeséget csak olyanok mondanak akiknek lövésük sincs az elektronikához, bocs, de ez a helyzet.
2013. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire sülnek rá a halak, de van amelyikhez adnak műanyag védő burkolatot:

[link]

Esetleg rá lehet kérdezni a boltban, mert gondolom nem árt ha van rajta ilyen.

2013. okt. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Van egy 25 Wattos Tetratec fűtőm is ami szerintem gyári hibás. Kis akváriumba akartam használni, de mindenhogy túlfűtötte a vizet.


20 literbe, 20 fokra állítva elérte a víz a 30 fokot.

Pedig működik a hőkapcsolója, csak valahogy nem jól érzékeli a meleget.


Ugyanezt a kis fűtőt beraktam utána egy 80 literes akváriumba, ahol most 22 fokra van állítva, így fűti fel a vizet 26 fokra. Most így használom.


De ez milyen hibajelenség? Működik, csak hülyén.

Nem vittem vissza a bolta, végülis tudom használni, de hát újan vettem így hogy ilyen szenzációs bika mini fűtő :)

2013. okt. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Salx Narval ***** válasza:
Kedves hable, azt tudod csinálni, hogy újra írod a mérőskálát, az általad hitelesített hőfokokkal, vagy megjegyzed a különbséget és azzal számolsz. valószínűleg rosszul tették fel a skálát.
2013. okt. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 YourDestiny ***** válasza:

"Ne már srácok, hogy a fenébe szenvedne 200W?"


Úgy, hogy nálam panelban, ahol nincs épp hideg télen, mint egy házban... a 150 Wattos majd be szart a 140 literes akváriummal, amiben volt 80-90 liter víz. Jó, igaz, hogy Aquael, lehet, 150 Watt és 150 Watt között is van különbség, ha a gyártókat sorra vesszük, de ettől még a tapasztalat a legtöbbet mondó dolog.

2013. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
Néz, akkor nálad valami nem volt rendben a vízmelegítővel, pl:érintkezési hiba, oxidálódott érintkezők ( szigeteléshiba), elromlott hőfokszabályozó. Leggyakoribb hibák, hogy a jelző led lábainál fellazul a kötés, össze, vissza villog, majd elszakad a fűtőszál. A régebbi típusoknál viszont a hőfokszabályozó érintkezői szoktak elszenesedni, beégni. 100 liter kb 20fokos vizet pár óra alatt, akár 28fokosra is fel kellet volna nyomnia, 150W-nak. Biztos, hogy a fűtővel volt valami gond, egy fix 150W-os betét "megfőzné" a halaidat. [link]
2013. okt. 20. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!