Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek Mennyi fogyaszthat...

Szerintetek Mennyi fogyaszthat egy 200w-os vízmelegítő, amit 400 literes akváriumba tennék?

Figyelt kérdés
Sziasztok arra lennék kíváncsi igazából, hogy mennyit fogyaszthat meg ha mindig működik 0-24-ig naponta akkor non-stop 200w-ot eszik?Mert ugye bár ha jól számolom akkor ((200w*24óra)*44ft/kwh)*30nap=az 6336ft én ezt egy kicsit sokallom,vagy a termosztát amikor lekapcsolja akkor nem eszik vagy valamivel kevesebbet eszik, vagy hogy működik légyszíves valaki adjon valami használható választ!Ha kisebb vízmelegítőt vennék mondjuk akkor meg gondolom nem lenne megfelelő a 400-ashoz.Előre is köszönöm a segítséget, sziasztok További szép napot!

2013. okt. 17. 23:46
1 2
 11/14 YourDestiny ***** válasza:
Ma is tökéletesen működik, látszólag sincs rajta semmi zavaró. Illetve van egy apróság, a belsejébe valami fura mód lerakódott valami szürke réteg, nagyjából a fűtőcső közepénél. Olyan, mint a durva vízkő, ilyan kis szemcsékben. Ez még az eleje óta ott van, sok éve jelent meg rajta. Nem foglalkoztam vele, mert tette a dolgát, teszi most is. Felfűti a vizet, amennyire kell, csak épp sokáig tart neki.
2013. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Salx Narval ***** válasza:
Ebben az esetben két dolog lehetséges, ha fix fűtő akkor durván elméretezték (ez nem valószínű), ha automata akkor viszont a hőfokszabályozója hibás, gyakran kikapcsol, vagy túl sokára kapcsol be. Még az jó, hogy azért tudod használni. Így látatlanba nem tudok mit mondani a közepén lévő lerakodásra. Hidd el nem a 150W-a kevés, más oka van annak, hogy lassan fűti fel a vizet.
2013. okt. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 YourDestiny ***** válasza:

Kicsit pontatlan a hőfokszabályzó, de nem tűnik hibásnak. Meg egyfolytában fűt, mondjuk az Aquaeleknek normális, ezek nem szünetelnek, ha sokat kell felfűteniük. A lerakódást lefotózom neked, eddig senki nem tudott semmi biztosat hozzáfűzni:


[link]


[link]


Az első hét után jelent meg a belsejében ennyi, azóta eltelt négy év. Se több, se kevesebb.

2013. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Pusisz ***** válasza:

A műanyag burkolatról annyit, hogy nekem 300 wattos megy... 2 hónapja lecsúszott róla a műa. rács No Problem. Az csak azért van rajta, hogy Te ne törd össze.

A napokban elutaztam (3 napra) és szétcsúszott az egész. Az üvegcsőből kijött az összes fűtőszál az elektronikával. Így is működött, de mire hazajöttem 2 serpalazac minusz.. :( Gondolom megsütötte.

2014. márc. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!