Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetnék egy meglepetés...

Mit tehetnék egy meglepetés aranyhallal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy 80 l-es akváriumunk, egy aquael fan1 szűrő, de még nem volt beüzemelve, mert csak készültünk rá. A kislányom viszont kapott egy meglepetés aranyhalat rokonoktól, úgyhogy gyorsan összeraktuk, úgy ahogy kell, ennek sokat utánaolvastam, csak ezzel a bibivel, hogy a hal rögtön belekerült. Ez volt 4 napja, a hal el van, sokat úszkál, de gyakran pihen a hasán a víz alján, sejtem, hogy nincs túl jól. A víz kicsit zavaros, de nem büdös.

(Továbbajándékozni nem tudom senkinek.)


Mit tehetnék, hogy túl élje, és jól is érezze magát? Kell most vízcserét végezni, hogy jobb legyen a víz? Világítás kell neki, ha nincs élő növény?


Ha túlélné, tavasszal ki tudnánk tenni kerti tóba, úgyhogy nem maradna ebben a számára kis akváriumban!


2013. okt. 21. 11:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
adjátok vissza annak aki adta hátha megtanulja hogy élőállatot nem ajándékozunk felelőtlenül...
2013. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Felajánlották, hogy ott maradhat ha nekünk nagy gond, de egy gömbakváriumban lett volna, szűrő nélkül, úgyhogy ennél lényegesen jobb helyen van nálunk...
2013. okt. 21. 11:56
 3/15 A kérdező kommentje:
se gyereke, se háziállata annak aki adta, úgyhogy teljesen inkompetens a témában. :S
2013. okt. 21. 11:57
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem volt ez felelőtlen dolog, nyílván azért adták ajándékba, mert tudták, hogy van hozzá akváriumotok. De nem kell megijedni, a legtöbb ember mindig tapasztalatlanul kezd az ilyen dolgokhoz, mint pl. én is :) Az aranyhal miatt nem kell aggódni, a halakra az a jellemző, ha hasasak, akkor nyílván picik vannak a hasában, és ilyenkor (ülni) szoktak az akvárium alján. De az is lehet, hogy csak pihen, nekem is van 2 aranyhalam, és amikor alszanak, akkor vagy mozdulatlanok, olyan mintha nem élnének, csak lebegnek a vízben, közben csak a szemüket mozgatják, vagy az akvárium alján ülnek és úhy pihikélnek. Mint pl most. :D nekem se volt legelsőnek növény az aksiban, nem kell megijedni, ez nem azt jelenti h világítás feltétlenül kell, kötelezően, elég, ha azért az ablakon keresztül a fény jól megvilágítja az akváriumot. Lámpa mondjuk abban az esetben jól nézne ki, mikor este van, sötét, felkapcsolod a lámpát az akvárium felett és szépen bevilágítja az akváriumot. De mivel kezdők vagytok, nem kell elkapkodni mindent, persze azért nem ártana egy vízi növény is bele, de azért ez még várhat, ahogy nektek kényelmes a lányoddal, majd utána olvasgatsz a dolgoknak, és szép lassan berendezitek :D Azt azért megkérdezem, hogy ha jobban megnézitek a halacska hasát, nagyon nagy? olyan duci, mint egy hordó? mert akkor valószínüleg tényleg ikrás, de ha nem, akkor csak pihen. A halon kívül mi van az akváriumban? mármint berendezésre gondolok, kövek, kagylók, vagy valami? És a víz az még mindig ugyan olyan zavaros?
2013. okt. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

tinadubfx válasza:



felelőtlenség élőállatot ajándékozni egyeztetés nélkül, akár meg vannak hozzá a feltételek akár nem. Oké hogy van akvárium, de mi van ha olyan halak vannak benne amikkel nemfér össze az aranyhal?


ez olyan hogy lehet hogy nekem van egy kutyám, viszont attól még nem tudnék befogadni még egy kutyát...

2013. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

kövek vannak, nagyobbak is, hogy el tudjon bújni, és egy kicsi műnövény.

A víz azért nem nagyon zavaros, de nem is szép tiszta. Nem tudom, hogy cseréljem-e, mivel a hal alapvetően igényelné, vagy most az elején az egyensúly beállása miatt inkább ne??


Még az is kérdés, hogy ha a héten veszünk növényt, azt beültessük-e, vagy inkább halasszam későbbre a növényvásárlást, amikor már beáll a víz egyensúly?

2013. okt. 21. 12:19
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
igaz, van benne valami, de azért még is csak a kislány kedvében akartak járni az illetők, szeretetből adták neki, és a lényeg, hogy a kérdező javaslatokat kért, mit hogyan kell csinálni, mi van a hallal, szerintem te se utasítottad volna vissza, hogy bocsi, de nem kell, főleg ha mondjuk a te lányodról lenne szó. Azt ő kapta, és kész. Amúgy meg én is tapasztalatlanul álltam neki az akvarisztikához, még is a sok tapasztalat okosított, persze hogy jobban jár az ember, ha előtte olvasgat a dolgok után, de sose tudja meg milyen, ha azt közben csinálja is. Majd ő is utána olvasgat az akvárium használatához meg majd a hal után, de ha edddig nem volt haluk, akkor minek olvasgatott volna utánuk, főleg ha meglepiből kapták?
2013. okt. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szidhatjuk közösen, aki ajándékozta, akár a nevét is beírom! :D


...de segítenétek a kérdésben is? :)

2013. okt. 21. 12:21
 9/15 A kérdező kommentje:
farkával együtt 5-6 cm ez a hal, lehet már hasas?
2013. okt. 21. 12:23
 10/15 anonim ***** válasza:
írtam üzit :)
2013. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!