Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztultak el a halaim?

Srác980123 kérdése:

Miért pusztultak el a halaim?

Figyelt kérdés
SZiasztok van egy 940L-es akváriumom és 10 diszkoszhal volt benne + Ancik 5db nagyok.Dús növényzettel,búvóhellyel.De reggelre elpusztult minden halam.Tiszta a víz nagyon jó szűrő,fűtő, minden 1 millió volt a berendezés.Most mit tegyek?Miért haltak meg?

2013. okt. 22. 17:41
 1/9 anonim válasza:
Millió egy oka lehet. Bővebb infó kéne.
2013. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha minden technika működik, akkor legvalószínűbb egy fertőzés. Nem tettél bele mostanában új halat vagy növényt?
2013. okt. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:

Nincs az a fertőzés, ami 1 éjszaka alatt megöl minden halat előzetes tünetek nélkül. Ez mérgezés vagy környezeti hatás.

Milyen gyakran cserélsz vizet, és hogyan állítod elő a lágy vizet? Hogyan és milyen gyakran gondozod az akváriumot? Mióta üzemel? Nem volt éjjel áramszünet? Bármi változás volt mostanában?

2013. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pendulum92 ***** válasza:
Nem minden a drága technika. Ha nincs mögötte tapasztalat, könnyen ez lehet.
2013. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 reptoid ***** válasza:

Hasonló eset velem is történt már. Ahogy mondták, 99%, hogy mérgezés az oka.


Nálam pl. annyi történt, hogy a szoba másik végében az ablakot ablakmosófolyadékkal takarítottuk. Másnap délelőtt figyelem az akváriumot pekingi olimpiai megnyitó alatt, semmi mozgás benne. Aztán egyre gyanúsabb lett a dolog, végül láttam, hogy mindenki ott fekszik kimúlva az akvárium alján. Hogy pontosan mi lehetett az oka, nem tudom. Vagy maga az ablakmosó szállt bele valahogy és az nyírt ki mindent, vagy amire én gyanakszom, volt egy tenegeri almám, amiről tudni kell, hogy mérgező anyagokat tartalmaz. Lehet, hogy a vegyszer azt nyírta ki, ő pedig utána mindenkit.

Mindenképpen nézzél szét alaposan, próbálj olyan dolgot keresni belül, ami esetleg mérgező anyagot bocsáthat ki, nem belevaló. Aztán az is lehet, hogy valami vegyi anyag beleszállt, mint nálam.

Teljes vízcsere, aljzatod nem tudom milyen, de ha nem tömör, hanem valamilyen agyagos vagy porózus anyag, akkor az jó eséllyel kuka. Növényeidet egyesével mosd, öblítsd le. Szűrőanyagokat én kidobnám, kivéve pl a szivacsot, mert azt jól ki lehet öblíteni. De ha pl egy porózus anyag magába szívta ezt mérget, akkor azt áztathatod akár hónapokig, csak engedni fogja magából kifele.

Ekkora vízmennyiség mondjuk teljes vízcserénél elég sok mindent jól felhígít, de ha már úgyis ki kell pakolnod mindent, akkor egy ecetes vagy sósavas szivaccsal áttörölném az egész akváriumot is, technikai berendezéseket is.

2013. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, az ablakmosó permet, ha közel volt az akváriumhoz simán beleszállhatott. Ez kb olyan mint amikor én meg beszívtam a hideg zsíroldó permetet aztán majdnem megfulladtam.
2013. okt. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ekkora akváriumhoz lehetett benne vagy 20 liter Siporax. Ha az kuka, akkor azt elég komoly tétel újra megvenni, gondolom az illető nem tántorodik el az akvarisztikától ez miatt.
2013. okt. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:

Mielőtt kitörne a vegyszerpánik, még ki kéne zárni az ammóniát. Nem tudjuk, milyen régóta üzemel, be volt-e járatva rendesen, volt-e víz cserélve. Vagy éppen tegnap nálunk jó hosszú áramszünet volt. Az egy kicentizett akváriumot simán kicsinál.


A diszkosz lehet hogy érzékeny hal, de az ancikat nem egyszerű kinyírni. Akármi volt, súlyos hiba, amit szerintem ki lehet szúrni, ha a kérdező válaszol a kérdéseinkre. Mielőtt bármi kidobását javasolnánk, szerintem meg kéne várni hogy visszajöjjön.

2013. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az ablaktisztító ártatlan!Én azzal pucolom minden medencémet kívülről időtlen ídők óta.Aksik fényesek,a halak köszönik jól vannak,semmi nem száll sehova.Ott egyértelműen a víz volt a ludas,én egy súlyos nitrát mérgezésre gyanakodnék,de aki neki áll egy ilyen projektnek ott kell,hogy legyenek mérő eszközök.Attól,hogy van pénzem még nem vehetek krokodilt!
2015. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!