Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztultak ki hirtlen a...

Mitől pusztultak ki hirtlen a halaim?

Figyelt kérdés

45literrről 112literre váltottam. Mivel a kicsiből átraktam a talajt és a növényket,diszeket ezért elég silány körülmények közt maradtak a halak. Sajnos nem vártam az uj aksival csak másfél napot de kezeltem aqutannal és bio nitrittel(vagy mi..) ahogy a kicsi akvát is kezdtem régebben. Úsztak pár kört az új helyen és szinte 1óra alatt elkezdtek rosszul lenni. Nem döglöttek meg csak mint a részegek. Fejjel lefelé, háton...2nap utan nagyon rossz állapotuk miatt kivettem öket és hát ....most üres az akvarium 1 hete. De a növények is sinylődnek ezert kivettem a disz sziklakat amit direkt mészmentesnek vettem, sósavval habzik mint a plusz tabletta a pohárban...ettől lehetett a kihalás?

Meddig várjak az új halakkal?

Mit kell tenni a mészkő mentesitésre?

20%vizcsere megvolt,csak ennyi állott viz volt.

Már alig várom az első új halat lassan apránként mikor lenne jó az első?

Max hány lehet 112literben?

Gurámi, neon, ?????



2013. szept. 27. 16:50
1 2
 1/16 izomszörp ***** válasza:

Szűrésed milyen a nagyobb akváriumban?

Vízminőséged nem volt az igazi még, nem véletlenül kell 3 hetet várni. Szűrőbaciknak kell ennyi idő hogy rendesen tudjanak funkcionálni és jól végezzék a víz tisztítását.

2013. szept. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Diversa szett kicsi szürővel, csak szivacs van benne. De akkor az aquatan es a bionitrit semmire nem volt jó? Szürőre azt mondták jó igénytelenebb halakhoz de vennem kell mellé plusz szürőt. Milyet vegyek?

Nem akarok sokat költeni rá. Max 5-7000.

2013. szept. 27. 17:39
 3/16 A kérdező kommentje:

De kb óra alatt beájultak a halak.

Mészkő lehetett az oka??

2013. szept. 27. 17:41
 4/16 anonim ***** válasza:

Az ammónia az oka.

[link]

2013. szept. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Platypus ***** válasza:
100%

Ez nem ammónia lesz(legalábbis nem magában), annak több idő kell amíg veszélyes mennyiség gyűlik fel. A halaid sokkot kaptak a pH vagy a vízkeménység változásától. Lehetett a meszes műszikla is az oka, de inkább valami más történt, ami miatt eltérő vízértékek alakultak ki a két akváriumban. Mindkettőben csapvizet használtál?

Esetleg ha mégis ammónia, akkor még a régi akváriumban gyűlt fel, és az új,esetleg lúgosabb közegben fokozottan mérgezővé vált. De itt is a környezetváltozás játszik.

2013. szept. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 izomszörp ***** válasza:
Ekkor a akváriumhoz már külső szűrő kellene.
2013. szept. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mészköveket vedd ki, mondjk a black molly és a szúnyogírtó fogasponty bírja, mert bent van brakkvízben egy tonna mészkő, a muréna mellett. De azért a legtöbb hal ezt nem bírná.
2013. szept. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha viszek vizmintát a boltba tesztelésre abból kiderül minden?

Szegedi vagyok. Trópusba csinálnak tesztet,én nem vettem még soha.

De egyszer beruházok erre is. Előbb szürő, és akkor jól értem hogy egy jó idig együtt menjen a régi az új szürővel a bacik miatt?

Mit kell tudjon a szürő,mármint mire figyeljek választáskor?

2013. szept. 27. 19:40
 9/16 anonim ***** válasza:
Mehet együtt a két szűrő, jah.
2013. szept. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A szűrő lényege, hogy minél nagyobb vízforgatás mellett (6-10-szeres) minél nagyobb térfogata legyen.


Amit linkeltem (#4.válasz) az jó ár érték arányú, de magában lehet hogy kevés.

Ekkorába tényleg hasznos lenne egy külső szűrő, de azt ennyi pénzért nem kapsz.

Ezért az lenne a legjobb, ha a mostanival (ami ezekszerint úgyis elég kicsi) véglegesen együtt járatnád az újat is, (valahogy elrejted tereptárgyakkal) és a 2 szűrő együtt kiválthatja a külső szűrőt.

Önmagában 1 belső szűrővel egy ilyen bírná el:

[link]

De ennyi pénzért már kapsz az akvarista.hu-n használtan külső szűrőt.

Még egy alternatíva létezhet, pl egy ilyenre:

[link]


ráhúzol egy ilyet 12×12×20

[link]


A hal létszám meg attól függ, milyen gurámi, de ekkorába inkább csak kisebbeket tennék.

pl 15 neon, 1 pár szivárványos gurámi.

vagy 15 neon, 1 pár törpe, 1 pár mézgurámi.

2013. szept. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!