Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lett hasvízkórós a...

Csejani kérdése:

Mitől lett hasvízkórós a galaxym? Rossz tartási körülmények?

Figyelt kérdés
Van egy nano akváriumom kb 30-32 liter víz van benne. Rengeteg jávaival ami gyönyörűen nől és RC garnival. Kb 1-1,5 hónapja került bele pár galaxy pontosan 6 akik úgy néz ki nagyon jól érzik magukat mivel már többször ikráztak és a kicsik nőnek is nem pusztulnak el. Az egyik galaxymat ma kénytelen voltam átsegíteni a túlvilágra mert hasvízkóros lett. De mi lehet ennek az oka? Heti 35% vízcsere és egy akasztós szűrőm van 400 l/h aminek a beszívóján van egy jó nagy szivacs a tartálya pedig megvan tömve sipoval. Az akvárium lassan már egy éve üzemel gond nélkül. Mi lehet a gond, ha a többin is jelentkeznek tünetek hogy kezelhetném az Rc-k mellet?
2013. okt. 23. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Jónak tűnnek a körülmények itt inkább az etetés lehet a gond mivel eteted?Új állat nem vitte be esetleg?
2013. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Új állat nem került jó ideje az akváriumba. Ők voltak az utolsók meg persze a szaporulat. De rájöttem hogy rosszul mondtam nem 1,5 hónapja vannak galaxyk hanem az első kicsik jelentek meg 1,5 hónapja. Etetés naponta 1* történik JBL Novo tabsot kapnak azt szeretik a garnélák is meg a galaxyk is megeszik. Próbáltam fagyasztott kaját is nekik de az vagy nagy volt és nem tudták megenni vagy nagyon apró és nem foglalkoztak vele.
2013. okt. 23. 13:02
 3/4 Pendulum92 ***** válasza:
Ez olyan jellemző. Nálam is minden tökéletes, mindenki jól érezte magát, szűrés pöpec, erre felülti a fejét a haltbc... Szerintem Murphy az oka :D
2013. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
lehet :D nálam is volt régen de akkor még nem voltak túl jó körülmények :)
2013. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!