Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen Co2 rendszert vegyek?

Szombati Lajos kérdése:

Milyen Co2 rendszert vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem igazán értek hozzá ezért a tanácsotokat kérném. Van egy 240 literes tankom. Ebben eddig csak kis igényü növényeket tartottam de most szeretnék komolyabban foglalkozni az aquascapinggel. Itt van 2 link. ( [link] [link] ajánlották/néztem. Szerintetek melyik lenne jó, iletve ötletek linkek ahol tudok tájékozódni? Köszi.

2013. okt. 24. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom Magyarországon vásárolj, mert elég sok eszköz szükséges, és ha bármivel gond van, akkor a cseréje, garanciális javítása nagyon macera külföldön.

Első körben itt nézelődj:

[link]

[link]

Esetleg írj ide, hogy Te is vennél egy komplett rendszert:

[link]


Én is most vettem 40 ezerért, egy tökéletes nagynyomású rendszert, teli 5kg-os palackkal.

De ha mindenképp újat akarsz, akkor ezeket ajánlom:

[link]

[link]

valamelyik cső: [link]

Valamelyik visszafolyásgátló, drop checker, buborékszámláló, reaktor vagy diffúzor.


+ a palack.

2013. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 reptoid ***** válasza:

Az első linken egy fél kilós palack van, ez neked felejtős, kicsit túlozva többet lennél a töltőállomáson, mint otthon. Ekkora akváriumhoz legalább egy 5kg-os palack kellene. Olcsóbb is egyszerre többet tölteni, meg ugye egyszerűbb is.


A második link nem hoz be nekem semmi konkrétat.


Egyébként nem egy nagy dolog ez. Kell egy palack mindenképpen, rá egy nyomásszabályzó, ami lecsökkenti a nyomást, hogy ne a palack 60 barját zúdítsd rá az akváriumra. Nagyon-nagyon hasznos, ha van rajta még egy mágnesszelep is. Ezt ha rákötöd egy időkapcsolóra, akkor magától nyitja-zárja a szelepet. Nem kötelező a megléte, de csak akkor, ha van minden reggel (délelőtt) szabad 1,5 órád míg beállítod újra, hogy mennyi bubi menjen az akváriumba. Kell egy tűszelep is, ez arra való, hogy a nyomásszabályzóból kijövő alacsony nyomást is tudd precízen szabályozni.


kell még visszacsapó szelep is, ez megakadályozza, hogy az akvárium vize a CO2 csövén felszökjön, és tönkrevágja a mágnesszelepedet. Bubiszámláló is hasznos, ugyanolyan, mint az infúzióknál lévő. Kell ugye cső is, illetve végül valami, amivel beoldod a CO2-t a vízbe.

Szoktak használni diffúzorokat, atomizereket kis illetve nagy akváriumoknál is. Ez olyasmi, mint a porlasztó kő a sima levegőnél, csak sokkal kisebb bubikat csinál.

A másik lehetőség, hogy csinálsz egy külső reaktort egy plexi csőből, amibe belevezeted a CO2-t, illetve csinálsz bele nagy áramlást is. Az áramlás pont akkora, hogy a befolyó víz miatt felfelé sem tud kiszökni a gáz, lefelé pedig nincs olyan erős, hogy kifújja belőle, így megreked benne, míg fel nem oldódik teljesen. Nagyobb akváriumoknál szokták használni, vagy ha nem akarnak az akváriumon belül semmi technikai eszközt látni. Hátránya, hogy azért ez csobog.

Itt egy videó róla, otthon is meg lehet csinálni: http://www.youtube.com/watch?v=ykIiYa4JAsI

Jobb is, ha otthon csinálod, jobb bele szúnyogháló töltetnek, mint az a biolabda, na meg sokkal olcsóbb is. Az árából vehetsz jó pár növényt.

2013. okt. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Külső reaktort vízszűrő házból is lehet készíteni, én is ilyet használok:

[link]

Porlasztó kő, meg ilyen cifraságok feleslegesek bele, csak meg kell tömni szúnyoghálóval, oszt' jónapot! :)

2013. okt. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

1/3: Azért néztem ezeket az oldalakat mert kinnt élek és mindenképp innen fogok vásárolni. Itt a második link javitva: [link]

2/3:Tudom hogy az első linken szereplő az kis palackos viszont ha jól tudom akkor ráköthető nagy, újratölthető palack is. Engem úgymond a megbizhatóságuk érdekelt volna. A DIY-al aza a gondom, hogy nem igazán vagyok az a nagy barkácsművész. :D

3/3: Ugynaz mint az előzőleg leirt, inkább készen venném meg.


Ha esetleg van még vélemény, ötlet, vevő vagyok rájuk. Köszi

2013. okt. 24. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!