Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 L-es akváriumba lehet...

112 L-es akváriumba lehet 1hím,1 nőstény vitorláshalat tartani?

Figyelt kérdés
Azt mondta az eladó, hogy nyugodtan lehet 50 literesbe is.Azt mondta, hogy 112 literbe 10 db-ot is lehet.Én még nem vettem meg a halakat előbb titeket kérdeznélek meg.Ha meg nem lehet akkor milyen halakat ajánlotok.Nem olyan aki lenne amibe mindenféle van.Csak 1 fajta.

2013. okt. 24. 15:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem, amit linkeltél semmit sem ér, és az amúgy sem egy szűrő. Az csak két szivacs amit vízpumpára kehet kötni. 112 literre a szivacsszűrő egy baromság. Ide már külső kell. Nekem az 54 litereshez is külső van, amit hable segített kivitelezni. Vitorláshalat pedig ne tarts ekkorában. A vitorlás párválasztó mint az ember, tehát legalább 6-8 darabot kell tartani. Gondolj bele, neked odadobnának egy nőt/pasit, hogy nesze kutya ez van, ezt kell szeretni. Nem lenne rá nagy esély, hogy pont az ideálod. Egyébként én inkább 200 litertől ajánlanám a tartását. Az eladóra pedig ne hallgass, mert nevetséges amiket mond. 50 literes akváriumból kilógna a hátuk. 112 literre meg 10 darab??,!, what the fuck?? Ez már tényleg csak nevetséges. Az akvárium jó kezdőméret, de kéne egy külső szűrő is, vagyis erősen ajánlott. Ezt te magad is építhetsz akár otthon, ha van egy kis "barkács hajlamod" . Hable nagy mester ebben, írj rá, de tőlem is megkérdezheted a dolgot, nekem már elmondta, azóta építettem is egyet. Amúgy én a szifót ajánlom kezdő halnak.
2013. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
2 darabot sem nem hogy 10. ááá. Ha kifogsz 2 hímet akkor azok egymást fogják kinyírni az ingerszegény környezetben.
2013. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Barátom akváriumában 1 vitorlással együtt volt 2 ramirezi + 2 kakadu sügér + 1 filamentosus + 1 leopard botia.


Nem bántott senki senkit, csak a kakadu sügérből a hím és a nőstény néha ugrált egymás előtt, mintha fenyegették volna egymást, és olyankor a vitorlás arrébbúszott, mert nem szerette amikor bunkóznak egymással a halak az akváriumban. Olyankor félt. Pedig ő volt a legnagyobb.

2013. okt. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem szabad. Én beleestem ebbe a hibába, 40 cm magas 100 kiteres aksiban tartottam vitorlásokat, éveken keresztül. Bár volt, amikor rendszeresen leívtak benne, de mire teljesen kifejlődtek, visszakonyult az úszójuk vége. Elég borzasztó látvány, egy ilyen nyomorék hal, ami az én hibámból lett ilyen. Nem rég pusztult el az utolsó, soha többé nem rakok ilyen kis akvába ekkora halat.
2013. okt. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!