Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jobbak az újabb szériás Eheim...

Jobbak az újabb szériás Eheim külső szűrők a Classic szériáknál?

Figyelt kérdés

Nem jobb egy egyszerűbb szűrő, kevesebb hibalehetőséggel?

Például az ADA Jet szűrő is mintha az Eheim Classic szűrőkre hajazna. Kicsit parasztvakításnak tűnnek nekem ezek a mindenféle extrák amiket az újabb szűrők tudnak. Végül is csak az lenne a lényeg, hogy x teljesítménnyel, átnyomja a vizet y mennyiségű szűrőanyagon és kész. Kíváncsi lennék olyanok tapasztalatára, akik használtak régebbi és újabb szériát is.

(Egyébként van tapasztalatom külső szűrőkkel, Atman cf-1200, Tetratec ex1200, azokon is pl a pumpát csak felesleges hibalehetőségnek látom).

Amúgy most egy 100 literes aksihoz keresek szűrőt, Atman, Tetratec, Eheim vonalon. Más márkákkal nem kísérleteznék.



2013. okt. 25. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
az Eheimnak a Classic szériát kivéve, kényelmi funkciói vannak, melynek része parasztvakítás, része hasznos is tud lenni, pl jezi mikor tömődik már a szűrő, mekkora a flow, teljesítményét is változtathatod, de igazából ha tapasztalt vagy, vagy csak foglalkozol eleget az akvráiumoddal nem nagyon van ilyen dolgokra szükséged. 100 literes növényesnek egy Tetratec Ex1200-as teljesen jó lenne, vagy akár 2db Ex700-as, utóbbi eset azért lenne szerencsésebb, mert csak több kicsit a teljesítmény is, meg a szűrőtérfogat is, plusz a két csövezéssel többet tudsz játszani, hogy megfelelő áramlást tudj csinálni, tovább ha egyik szűrővel valami gáz lenne később, a másikkal még "túléli az aksid" amíg ki nem javítod, nekem ez a tanácsom. A Tetratec külsőket nagyon sokan használják, és szinte kivétel nélkül jó visszajelzésről mindegyiktől, a legjobb ár/érték arányú szűrők.
2013. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Platypus ***** válasza:

Én személy szerint utálom kezelni az eheim classic szűrőket. Egy ideig volt nálam egy és minden egyes alkalommal amikor hozzányúltam szétáztattam vele a lakást. Az egyik cső fent, a másik lent csatlakozik a tartályhoz. Ha nem vagy nagyon óvatos és tartod mindig felfelé a csöveket, akkor a simán kifolyik belőle minden amikor szétszeded a gyorscsatlakozót. Lehet hogy én vagyok béna, de nekem kellett volna még egy kéz hogy a szétszedést meg a csövek felfelé tartását is megoldjam egyidőben.


Ezzel együtt egy jó kis szűrő, csak ha béna vagy mint én és parketta van a padlón, akkor nem szerencsés választás :)

2013. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!