Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akváriumot lehet...

Tengeri akváriumot lehet csinálni kis akváriumba?

Figyelt kérdés
45L-es akváriumból lehet csinálni sós vízi, tengeri akváriumot?Vagy egyáltalán érdemes?
2013. okt. 30. 14:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
szal lehet, hogy bonyolult, nemtudom mi van ha csak sima csapvízzel kevered a sót, úgy még nem próbáltam
2013. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 reptoid ***** válasza:

Nekem garnélák közül voltak tisztogató garnéláim. Hatalmas túlélők az biztos, őket bátran ajánlom kezdőknek is.

Ilyen kis akváriumnál figyelj nagyon a hőmérsékletre (sokkal kényesebbek az ingadozásra, mint az édesvíziek), párolgás pótlására, mert könnyen elmászik a sósűrűség.

A csapvízzel nem is a keménység önmagában a baj, mert ha a desztvizet felsózod, akkor is keményedik, hanem az, hogy tele van foszfáttal, amit a zöld fonálalga nagyon szeret, de a barna is csípi. A cianora már annyira nem emlékszem, de lehet neki is jó.

Mondjuk ha nem viszed túlzásba a világítást, akkor nem nagyon lesz velük gond. Ha élövet, azon is lesz egy csomó kis csiga, tengeri csillag, azok is szépek. Akár még egy sünön is elgondolkodnék, ha már belejössz.

2013. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket! Egy kérdésem még lenne:- Koral-t hol és kb. Mennyiért tudok venni? Szűrést hogyan kellene megoldanom?
2013. okt. 30. 20:00
 14/19 A kérdező kommentje:
És a kis sós vízi garnélákat hol tudom beszerezni?
2013. okt. 30. 20:07
 15/19 anonim ***** válasza:

Tengeri akvarisztika boltokban.


Szerintem még azt a kis átlátszó eledel garnélát postázni is lehet, úgy be vannak zacskózva.

Atlantiszost kérdezd meg telefonon, nemtudom, hogy postázza e. Ez a 06-70-es szám.

[link]

2013. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 reptoid ***** válasza:

Korallt elég változó. Postázni a boltok azokat nem szokták, legalábbis a magyar kiskereskedők.

Viszont én nem ajánlom neked a korallokat. Azokhoz fény is kellene, amit nálad fojtani fogunk a csapvíz illetve a kis vízmennyiség miatt. Hidd el, sokkal kényesebbek, mint a legdurvább édesvízi halak.

Ahhoz, hogy kezdőként akár csak egy lágykorallost összehozz, nagyobb akvárium kellene szerintem. Az ilyen kicsik nem tolerálják a hibákat.

Én a 40 centisre hízlalt sarcophytonok után is csak nagy körültekintéssel mertem belevágni komolyabb korallokba.

Tényleg jó szándékú tanácsként mondom, hogy először ne akarj túl sokat. Legyen elég csak egy pár garnéla, csiga.


Korallok ára nagyon változó, nekem míg megvolt a tengeri, 2 hetente adtam/adtam volna ingyen a xeniákat meg a discosmakat, mert szaporodtak gomba módra. Aztán mikor meguntam 50 ezer körül vették be az egyik boltba. Gondolom ők busás haszonnal adtak túl rajtuk, bár egy ideig még nézegettem őket ott.

2013. okt. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Pl a csőférgek bírják nulla fénnyel, mert nem fotoszintetizálnak. Kínyílnak-becsukódnak, néha arrébb mennek és szűrögetik a vizet, úgy táplálkoznak. Érdekes kis állatok.


Nekem ez a fajta Sabellastarte van asszem:

[link]


De léteznek ilyen telepes csőférgek is, ez a Bispira:

[link]

2013. okt. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A discostomáknak viszont szükségük van valamilyen kékes-fehér fényre. Akár:

[link]


[link]


A xenia kis akváriumban lehet hogy nem nőne meg. Nemtudom, mert a legkisebb nekem 112 literes volt amiben tartottam, abban bírta. Most éppen 160 literben van.

Amíg kicsi még ilyesmi, persze van neki több fajtája is: http://www.youtube.com/watch?v=zXiLqZ3N4lU

De az enyém már nem tátikázik sajnos. Már kicsiben sem tátogott, amikor kaptam 2-3 ágat, de mindegy. Aztán idővel így bebokrosodik és néha eldobál egy két ágat maga mellé, úgy terjed. http://www.youtube.com/watch?v=z9fi_ttgpSk

Állítólag attól szűnik meg a tátogása hogy az akváriumban nincs rendes váltakozó irányú hullámzás, mint a tengerben. Egy nagy akváriumban lehet csinálni jófajta hullámzást, de kevés embernek van akkora akváriuma. 160 literes van nekem, abba nem tudom úgy lötyögtetni a vizet. Attól függetlenül él, meg szaporodik, csak nem tátog.

2013. okt. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az anthelia is hasonlóan néz ki, de sokkal kényesebb

http://www.youtube.com/watch?v=IrTQRWXVsjo

2013. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!