Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy valamit nem értek ("igénye...

Pendulum92 kérdése:

Egy valamit nem értek ("igényes növények"? )

Figyelt kérdés

Már másodszor járok így.


Első eset: elmegyek boltba, nézek növényt akváriumomba, kiválasztom a vízi hortenziát. Mindenhol azt olvasom, hogy borzasztóan fényigényes, táptalaj, minden rákfene kell neki. Erre a bazaltzúzalék talajomban, 15 watt alatt elkezd nőni(most már 33 watt), akvárium 72 liter, 40 cm magas.


A második eset: nézek növényt, kinézek valami papagájvirágra hasonlító, pirosas levelű növényt. Megkérdezik, hogy van-e táptalaj, co2 beoldás, és magas fénymennyiségem. Mondom igazából egyik sincs. Nagyot néz az eladó, és szerinte ez ki fog pusztulni nálam.

Jó, mondom próba szerencse, elhozom, meglátjuk.

2 hete van az akváriumban, szépen bordósodnak a levelei, nőnek elég jól.


A vizem 8nk-s, pH olyan 7-7,2, nitrát most épp olyan 10-15 közötti, ammónia kb semmi valószínűleg, tápozás profitóval, most kezdtem 1 hete az easycarbot mellé, 0,46 w/l.


A jóslatok ellenére miért nem pusztulnak ki a növényeim, épp ellenkezőleg, miért nőnek szépen az igényes növények? A víz értékeit szeretik ennyire?


2013. okt. 31. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Érdekes nálam sokáig 40literesbe 11w alatt átokhínár nőtt mint a gomba aztán elajándékoztam mert mindig le kellett vagdosni mert már kinőtt.Szerintem egyébként nem a fényerő számít csak hanem inkább a tápanyagok és a világítás ideje mert látni itt sok akváriumot ami gyönyörű és 15watt van felette....
2013. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
9 órát világítok.
2013. okt. 31. 20:17
 3/10 anonim ***** válasza:
A vízi hortenzia nálam egy 35 literes akváriumban pl 15 Wattos izzó alatt növekedett szépen, azért az nem annyira fényigényes, viszont jobb ha nem ásod el teljesen a gyökerét, bár lehet hogy fog ereszteni az oldalára is gyökeret ha elásod.
2013. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Örülj neki! Most alakítok át egy gyári szettet csigasügeressé (nem kell megijedni, csináltam hozzá külsö szüröt) mert jóformán Anubias, Cryptocorine aponogetifolia meg jávai moha marad meg benne.
2013. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A gyökerét beültettem ahogy kell, nem zavarta az sem, nem fojtotta be a bazaltzúzalék.


Örülök neki, igazából eddig nem mertem venni ilyen növényeket, de most kicsit felbátorodtam, bár így is dzsungel lesz ennek a vége, ha ilyen ütemben nőnek tovább a növények.

2013. okt. 31. 23:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Esetleg a ludvigia repenst (tóalma) is megpróbálhatod, hasonlóan működik mint a vizi hortenzia.


Nemtudom hogy a papagájvirágod az mi féle, az azért nem olyanbiztos hogy 1 hónapnál tovább megmarad.

2013. nov. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Meglátjuk :)
2013. nov. 1. 09:03
 8/10 A kérdező kommentje:
2 hete van meg, de semmi jele, hogy rosszul érezné magát, sőt.
2013. nov. 1. 09:03
 9/10 Platypus ***** válasza:

A hortenzia inkább tápigényes, fény szempontjából középen van. 40 liter/15W alatt vígan nőtt nálam, végül a mérete és a növekedési üteme miatt váltam meg tőle. Nem 40 literbe való növény.


A papagájlevél is hasonló, sokféle van belőle különböző formájú levelekkel és eltérő vörössel. Az anubiasokhoz képest puccos igényes növény, de egy hínárhoz képest igénytelen. Régen a holland akváriumokban nem volt CO2, mégis népszerű volt a papagájlevél.


Szerintem ezeknek a növényeknek azért van ilyen híre, mert a tipikus akváriumszettben, 0 tápozással nem bírják. De ha már valaki kicsit is kedvez a növényeinek, egyszerű velük.

2013. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon bejön a hortenzia, hogy ilyen szép terebélyes, világoszöld színű. Jól kiegészítik egymást a papagájvirág bordósságával :)
2013. nov. 1. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!