Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy szűrőtakarításkor a benne...

Egy szűrőtakarításkor a benne levő biológiai szűrésem (igen, a kis baktériumaim) mekkora részét kell eltüntetni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 22:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 Pendulum92 ***** válasza:
38%
*nagy felületeten kívül
2013. nov. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 Pendulum92 ***** válasza:
38%
Na, nem tudok írni, remélem mindenki értette :D
2013. nov. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:

De igen, a porózus szerkezeteket jobban szeretik, pont azért, mert nagyobb a felület.


A nitrit nagyságrendekkel mérgezőbb az ammóniánál, nitritből gyakorlatilag 0-hoz közelítőt kell elérni az akváriumban!

Mielőtt tovább "okoskodnál" inkább te nézz utána, mi a különbség a nitrit, meg a nitrát között.

2013. nov. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 Pendulum92 ***** válasza:
38%

Tudnál nekem forrást is mutatni, vagy ezt is egyszerűen "csak tudod"?


Én egyetemi kurzusokon tanulom a vízzel kapcsolatos dolgokat, de ez nem lényeg, mindenhol úgy írják, hogy az ammónia mérgezőbb.


Amúgy a nitrátról szó sem volt.

2013. nov. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 Pendulum92 ***** válasza:
38%

Tudom, nem fogsz mutatni semmit, de én bemásolom neked a google első találatát:


"A nitrit kevésbé mérgező, mint az Ammóniák, de 1 mg/liter elegendő ahhoz, hogy a halaink elpusztuljanak."


[link]


És számtalan helyen így áll.

2013. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:

Háziállat.hu mi??!!

Komoly forrás, akkor inkább tényleg nem linkelek semmit.


Egyébként is volt már egy "vitánk" amiben észérvek és tények ellen is szajkóztad a hülyeségeid, szóval fölösleges érvelnem, így inkább a B verziót választom, és azt mondom, csak úgy tudom.


Az igaz, hogy ammóniából 1-2 mg/l is mérgező lehet.

Csak épp nitritből 0,2-0,5 is erősen mérgező!


A nitrátról meg addig nem volt szó, amíg szóba nem hoztam, de miután egy szabad országban élünk, gondolom szóba hozhatom.


Mert a nitrát az, ami kevésbé mérgező, akár 20 mg/l -t is elbírnak a halak.

Szóval tőlem oda dughatod az egyetemi kurzusodat ahova gondolom.

2013. nov. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 Pendulum92 ***** válasza:
38%

"Az igaz, hogy ammóniából 1-2 mg/l is mérgező lehet.

Csak épp nitritből 0,2-0,5 is erősen mérgező!"


Azt nem tudom, hogy honnan veszed ezeket az értékeket. Nem keresek neked pontos értékeket, nem magyarázom el a vízkémiát, mert úgy is a hülyeségeidhez ragaszkodnál.

2013. nov. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 Pendulum92 ***** válasza:
38%

"Komoly forrás, akkor inkább tényleg nem linkelek semmit.


Egyébként is volt már egy "vitánk" amiben észérvek és tények ellen is szajkóztad a hülyeségeid, szóval fölösleges érvelnem, így inkább a B verziót választom, és azt mondom, csak úgy tudom. "


Én azért megnézném azt a forrást, komolyan, kíváncsi vagyok, hátha tanulok valamit.

2013. nov. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 Pendulum92 ***** válasza:
38%
De ahogy ismerlek már leléptél, pont, mint múltkor, amikor mutatni is kellett volna valamit hülyeségek ismételgetése helyett.
2013. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 A kérdező kommentje:
Ne tessék vitatkozni! Én éppen pszichológiai tanulmányokat folytatok önszorgalomból, inkább gyakorlati, mint elméleti alapon, kedves névtelen válaszoló, neked is köszönöm a választ, csak el lehet ismerni ám dolgokat...pl. hogy a google kevesebb találatot hozott ki, mint arra, hogy 'Szeretem a bankom'-persze még a reklámkampány előtt, amikor tényleg 0 találat volt rá. Szóval: nyugodjatok le, a Wikipédia sem megbízható forrás ennyi erővel, mert miért is lenne megbízhatóbb? 10 alatt van a munkatársaik száma, random emberek szerkeszthetik a cikket, nagy részük nem is lesz lekontrollálva (bár erre vonatkozó forrásom meg nekem nincs, elismerem). Mindenesetre:tökmindegy melyik a mérgezőbb, mert mivel az új szűrőben nem lesz egyik sem, tehát az egyik úgyis kinyírja a halaimat, ha nincs valami másik akvárium direkt ilyen esetekre pont üzemben (és nincs is).
2013. nov. 2. 10:19
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!