Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy szűrőtakarításkor a benne...

Egy szűrőtakarításkor a benne levő biológiai szűrésem (igen, a kis baktériumaim) mekkora részét kell eltüntetni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 22:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 A kérdező kommentje:
Tehát ha az egyik elromlik, akkor a másik is...
2013. nov. 2. 10:44
 52/74 anonim ***** válasza:
51%
Benne lehet folyamatosan is de elég ronda. A szűrőd nem légpumpa csak lehet vele levegőt porlasztani.
2013. nov. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 A kérdező kommentje:
Oké, mindegy, a lényeg, hogy tesz a vízbe oxigént. Tehát akkor mikor is tegyek bele külön légpumpát szivacsszűrővel? Amikor üdülök? Ill. azelőtt 3 héttel? Utána meg simán kiszedem és elrakom jövő nyárra? És ha random valamikor tönkremegy a szűrőm, és nincs egy másik szűrőm a karanténomban (mert mondjuk nincs karanténom, (ja, és 10 literes elég karanténnak?))?
2013. nov. 2. 10:50
 54/74 reptoid ***** válasza:
51%

Platypusnak lesz igaza, mind a kettő igen mérgező. A nitrát fokozott kopoltyúmozgást, izgatottságot, görcsöket, rángatózást, végül halált okoz.

A nitrit a haemoglobint methemoglobinná alakítja, ami képtelen oxigénszállításra, így aztán anoxia, majd halál következik be.

Az ammónia pedig az ionegyensúlyt bontja meg azzal, hogy a K+ iont eltávolítja a sejtekből, ami Ca2+ beáramláshoz fog vezetni egy glutamátreceptor aktivációja folytán. Ez első körben a központi idegrendszer neuronjainak működését teszi tönkre, amit gondolom nem kell magyarázni, hogy nincs túl jó hatással az életre. Konkrétan ez is halált okoz.


Russo 1985-ös, illetve Scott és Crunkilton 2000-es cikke után viszont az az elfogadott, hogy az ammónia mérgezőbb a nitritnél.

2013. nov. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 A kérdező kommentje:
Oké, megnyugodtam: az ammónia fogja megölni a halaimat előbb. Csodás.
2013. nov. 2. 10:57
 56/74 A kérdező kommentje:
Kezdem úgy érezni, hogy ezt még egyszer ki kell írnom, különben elfelejtitek, hogy írtam valami ide, mert 3-mal háttérbe vagyok szorulva. Tehát: a biztonság kedvéért, mert ez nekem fontos: Oké, mindegy, a lényeg, hogy tesz a vízbe oxigént. Tehát akkor mikor is tegyek bele külön légpumpát szivacsszűrővel? Amikor üdülök? Ill. azelőtt 3 héttel? Utána meg simán kiszedem és elrakom jövő nyárra? És ha random valamikor tönkremegy a szűrőm, és nincs egy másik szűrőm a karanténomban (mert mondjuk nincs karanténom, (ja, és 10 literes elég karanténnak?))?
2013. nov. 2. 10:58
 57/74 anonim ***** válasza:
61%
Akkor elmész, veszel egy új szűrőt és beleteszed a régi szivacsot.
2013. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
51%
De ilyen hülye helyzetek az életben nem fognak előfordulni.
2013. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 A kérdező kommentje:
A régi szivacs azonban ugye kint van egy dobozban. A baktériumok már jó rég nem élhetnek. Akkor most mégis WTF?
2013. nov. 2. 11:07
 60/74 A kérdező kommentje:
Jó. H***e vagyok. Rájöttem.
2013. nov. 2. 11:08
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!